Кўрфаз давлатлари билан алоқалар мустаҳкамланади Ўзбекистоннинг Ўмондаги Фавқулодда ва Мухтор элчиси Абдусалом Хатамов, Ўзбекистоннинг Кувайтдаги Фавқулодда ва Мухтор элчиси Аюбхон Юнусов халқаро алоқаларни янада мустаҳкамлаш мақсадида вилоятимизга келдилар.
Самимий ва конструктив рухда ўтган суҳбатда туризм, инвестиция, экспорт масалалари борасида фикр-мулоҳазалар алмашилди.
Хусусан, хўл ва қуритилган мева экспорти, эко ва тиббий туризм йўналишларида самарали ҳамкорлик қилиш имкониятлари мавжудлиги қайд этилди.
Вилоят ҳокими “Наманган халқаро аэропорти”да йўлга қўйилаётган Карго тизими ҳақида тўхталиб, бу вилоят экспорт қамрови ва ҳажмини кенгайтиришда муҳим аҳамиятга эга эканлигини таъкидлади. Бу юзасидан доимий ҳамкорликка келишиб олинди.

Strengthening ties with Gulf countries Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Uzbekistan to Oman Abdusalom Khatamov and Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Uzbekistan to Kuwait Ayubhon Yunusov arrived in our region to further strengthen international ties.
During the conversation, held in a sincere and constructive spirit, views were exchanged on tourism, investment, and export issues.
In particular, it was noted that there are opportunities for effective cooperation in the areas of fresh and dried fruit export, eco- and medical tourism.
The regional governor spoke about the Cargo system being established at the “Namangan International Airport”, emphasizing its importance in expanding the scope and volume of exports of the region. It was agreed to continue cooperation in this regard.
At the meeting, the guests were invited to the 64th International “Flower Festival”. Namangan regional governor's press service.