Ўзбекистон Президенти Будапештга ташрифини якунлади
Давлатимиз раҳбари 20 май куни Венгрия Бош вазири Виктор Орбан билан тор ва кенгайтирилган таркибда музокаралар ўтказди, Миллий мажлис спикери Ласло Кёвер, Венгриянинг етакчи банк ва компаниялари раҳбарлари билан учрашувлар ўтказди.
Бугун Ўзбекистон етакчиси Туркий давлатлар ташкилотининг норасмий саммитида иштирок этиб, кўп қиррали ҳамкорликни кенгайтиришга қаратилган қатор муҳим ташаббусларни илгари сурди.
Тадбирлар якунлангач, Шавкат Мирзиёев расмий ташриф билан Словенияга жўнаб кетди. Ференц Лист номидаги халқаро аэропортда олий мартабали меҳмонни Венгрия расмийлари кузатиб қўйди.

Президент Узбекистана завершил визит в Будапешт
20 мая глава нашего государства провёл переговоры с Премьер-министром Венгрии Виктором Орбаном в узком и расширенном составах, спикером Национального собрания Ласло Кёвером, а также встретился с руководителями ведущих венгерских банков и компаний.
Сегодня лидер Узбекистана принял участие в неформальном саммите Организации тюркских государств, выдвинув ряд важных инициатив, направленных на расширение многостороннего сотрудничества.
По завершении мероприятий Шавкат Мирзиёев отбыл с официальным визитом в Словению. В международном аэропорту имени Ференца Листа высокого гостя проводили официальные лица Венгрии.