Ўзбекистон Президенти Будапештга ташрифини якунлади
Давлатимиз раҳбари 20 май куни Венгрия Бош вазири Виктор Орбан билан тор ва кенгайтирилган таркибда музокаралар ўтказди, Миллий мажлис спикери Ласло Кёвер, Венгриянинг етакчи банк ва компаниялари раҳбарлари билан учрашувлар ўтказди.
Бугун Ўзбекистон етакчиси Туркий давлатлар ташкилотининг норасмий саммитида иштирок этиб, кўп қиррали ҳамкорликни кенгайтиришга қаратилган қатор муҳим ташаббусларни илгари сурди.
Тадбирлар якунлангач, Шавкат Мирзиёев расмий ташриф билан Словенияга жўнаб кетди. Ференц Лист номидаги халқаро аэропортда олий мартабали меҳмонни Венгрия расмийлари кузатиб қўйди.

The President of Uzbekistan concludes his visit to Budapest
On May 20, the Head of State held talks with the Prime Minister of Hungary, Viktor Orbán, in both contracted and expanded formats, met with the Speaker of the National Assembly, László Kövér, and held meetings with the heads of leading Hungarian banks and companies.
Today, the President of Uzbekistan took part in the informal summit of the Organization of Turkic States, where he put forward several vital initiatives to expand multilateral cooperation.
Following the events, Shavkat Mirziyoyev departed for an official visit to Slovenia. At Ferenc Liszt International Airport, the high-ranking guest was seen off by Hungarian officials.