Tashqi ishlar vazirligida MDH Kuzatuvchilari missiyasi bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
2021-yil 29-sentabr kuni O'zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirining birinchi o'rinbosari Farhod Arziyev joriy yil 24-oktabr kuni bo'lib o'tadigan O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovini kuzatish bo'yicha MDH uzoq muddatli kuzatuvchilar missiyasi ilg'or guruhi a'zolari bilan uchrashuv o'tkazdi.
Uchrashuvda joriy yilning 29-sentabr kunidan MDH kuzatuvchilari missiyasi shtabi o'z ishini boshlagani ma'lum qilindi. Missiya o'ziga yuklangan barcha vazifalarni to'liq bajarishiga ishonch bildirdi.
MDH delegatsiyasiga mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar jarayoni, shuningdek, xorijdagi O'zbekiston fuqarolarining ovoz berishda ishtirok etish uchun yaratilayotgan shart-sharoitlar haqida atroflicha ma'lumot berdi.

В МИД состоялась встреча с Миссией наблюдателей СНГ
29 сентября 2021 года первый заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Фарход Арзиев провел встречу с членами передовой группы Миссии долгосрочных наблюдателей от СНГ по наблюдению за предстоящими 24 октября текущего года выборами Президента Республики Узбекистан.
В ходе встречи отмечалось, что с 29 сентября текущего года штаб Миссии наблюдателей СНГ приступил к работе. Высказана уверенность, что Миссия будет полноценно выполнять все возложенные на нее задачи.
Делегации СНГ представлена информация о процессах реформ в стране, а также создаваемых условиях для участия в голосовании граждан Узбекистана, находящихся за рубежом.