Qoraqalpog‘iston xalqining og‘irini yengil qilishga qaratilgan ishlar bundan keyin ham izchil davom ettiriladi, – Prezident
Prezident Shavkat Mirziyoyev Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining navbatdan tashqari 34-sessiyasida ishtirok etdi.
–Hammangiz guvohsiz, bugun shiddat bilan o‘zgarib borayotgan hayot oldimizga yangi-yangi vazifalarni qo‘ymoqda. Biz zamon talablaridan kelib chiqib, kelgusida sizlar bilan birgalikda Qoraqalpog‘istonda yana ko‘plab katta-katta ishlarni amalga oshiramiz.
Bu yangilanishlarni qoraqalpoq xalqi sezishi kerak. Eski usullar bilan Qoraqalpog‘istonda ishlab bo‘lmaydi.
Xudo xohlasa, hayotning har qanday sinov va mashaqqatlariga bardosh berib, ertangi kunga katta ishonch bilan yashayotgan mard va matonatli Qoraqalpog‘iston xalqining og‘irini yengil, mushkulini oson qilishga qaratilgan bu ezgu va xayrli ishlarni bundan keyin ham izchil davom ettiramiz, – dedi Prezident so‘zining yakunida.

Президент Шавкат Мирзиёев: «Работа, направленная на облегчение жизни каракалпакского народа, и впредь будет последовательно продолжаться»
Президент Шавкат Мирзиёев принял участие во внеоочередной 34-й сессии Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан.
– Все вы являетесь свидетелями того, что нынешняя стремительно меняющаяся жизнь ставит перед нами все новые задачи. Исходя из современных требований, в будущем мы с вами осуществим в Каракалпакстане грандиозную работу. Каракалпакский народ должен почувствовать эти преобразования в своей жизни. В Каракалпакстане нельзя работать старым методом.
Мы и впредь последовательно продолжим благие дела, направленные на облегчение жизни отважного и мужественного каракалпакского народа, который стойко преодолевает жизненные трудности и испытания и живет с верой в светлое будущее, – сказал Президент Шавкат Мирзиёев в завершение своей речи.