Кuvayt tashqi ishlar vaziri bilan uchrashuv haqida
2022-yil 7-sentabr kuni Ar-Riyod shahrida "Ko'rfaz Arab davlatlari hamkorlik kengashi - Markaziy Osiyo" Strategik muloqotining birinchi yig'ilishi doirasida O'zbekiston tashqi ishlar vaziri v.b. Vladimir Norov va Кuvayt Davlati tashqi ishlar vaziri shayx Ahmad Nosir al-Muhammad as-Sabah o’rtasida uchrashuv bo’lib o’tdi.
Siyosiy, savdo-iqtisodiy, sarmoyaviy va madaniy-gumanitar sohalardagi hamkorlikning bugungi va istiqbollari ko’rib chiqildi.
Sheriklikning shartnomaviy-huquqiy asosini mustahkamlash orqali aloqalar uzoq muddatli va tizimli xususiyat kasb etishi e’tirof etildi.
Ta’kidlanganidek, O‘zbekiston va Кuvayt o‘rtasida savdo va sarmoyaviy sohalarda o‘zaro manfaatli sheriklikni rivojlantirish uchun keng imkoniyatlar mavjud. O‘zaro munosabatlarni yanada yuqori rivojlanish darajasiga olib chiqish bo‘yicha majmuaviy chora-tadbirlarni amalga oshirishga kelishib olindi.

О встрече с министром иностранных дел Кувейта
7 сентября 2022 года и.о. министра иностранных дел Республики Узбекистан Владимир Норов на полях первого Стратегического диалога в формате «Совет сотрудничества арабских государств Залива - Центральная Азия” в г.Эр-Рияде провел встречу с министром иностранных дел Государства Кувейт шейхом Ахмадом Насиром аль-Мухаммадом ас-Сабахом.
Обсуждены состояние и перспективы развития двустороннего связей в политической, торгово-экономической, инвестиционной и культурно-гуманитарных сферах.
Отмечена необходимость дальнейшего укрепления договорно-правовой базы сотрудничества в различных областях с целью придания им долгосрочного и системного характера.
Подчеркнуто, что Узбекистан и Кувейт имеют большие возможности для развития взаимовыгодного партнерства в сферах торговли и инвестиций. Достигнута договоренность о принятии комплексных мер для вывода отношений на еще более высокую ступень развития.