O‘zbekiston Prezidenti Ashxoboddagi yodgorlik poyiga gul qo‘ydi va o‘tganlar xotirasiga hurmat bajo keltirdi
Rasmiy tashrif bilan Turkmanistonda bo‘lib turgan Prezident Shavkat Mirziyoyev bugun Ashxobod shahridagi «Halk hakydasy» (“Xalq xotirasi”) yodgorlik majmuasida bo‘ldi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Davlatimiz rahbari matbuot xizmati maʼlumotiga ko‘ra, bu majmua 1880-1881 yillardagi Go‘ktepa jangi, Ikkinchi jahon urushi va 1948 yildagi Ashxobod zilzilasiga bag‘ishlangan uch qismdan iborat. Markaziy monument ortida shu mudhish voqealar haqida hikoya qiluvchi muzey ham bor.
Davlatimiz rahbari o‘tganlar xotirasiga hurmat bajo keltirib, yodgorlik poyiga gul qo‘ydi. Muzey eksponatlari bilan tanishib, Faxriy mehmonlar kitobida dastxat yozib qoldirdi.

The President of Uzbekistan lays flowers at the Memorial in Ashgabat
President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev visited the Memorial Complex “Halk Hakydasy” (“People’s Memory”) in the city of Ashgabat, reports “Dunyo” IA correspondent.
According to the press service of the Head of our state, the complex consists of three parts dedicated to the victims of the Geoktepe battle of 1880-1881, the Second World War and the Ashgabat earthquake of 1948. There is a museum behind the central monument that tells about these tragic events.
The President of Uzbekistan honored the memory of the departed and laid flowers at the memorial. President Shavkat Mirziyoyev got acquainted with the exhibits of the museum and left a record in the Book of Honored Guests.