O‘zbekiston Prezidenti amaliy tashrif bilan Ostonaga keldi
Prezident Shavkat Mirziyoyev bugun amaliy tashrif bilan Qozog‘iston poytaxtiga keldi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Davlatimiz rahbari matbuot xizmati maʼlumotiga ko‘ra, aeroportda O‘zbekiston Prezidentini Qozog‘iston Bosh vaziri Alixan Smailov va boshqa rasmiy shaxslar kutib oldi.
Bugun Ostonada birinchi «Markaziy Osiyo – Yevropa Ittifoqi» sammiti bo‘lib o‘tadi. Uning kun tartibidan mintaqamiz mamlakatlari va Yevroittifoq o‘rtasidagi siyosiy, savdo-iqtisodiy va madaniy-gumanitar hamkorlikni kengaytirish masalalari o‘rin olgan.

Президент Узбекистана прибыл с рабочим визитом в Астану
Президент Шавкат Мирзиёев сегодня прибыл с рабочим визитом в столицу Казахстана, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
По информации пресс-службы главы нашего государства, в аэропорту Президента Узбекистана встретили Премьер-министр Казахстана Алихан Смаилов и другие официальные лица.
Сегодня в Астане состоится первый саммит «Центральная Азия – Европейский союз», в повестку которого включены вопросы расширения политического, торгово-экономического и культурно-гуманитарного сотрудничества между странами нашего региона и Евросоюзом.