O‘zbekiston Prezidenti amaliy tashrif bilan Ostonaga keldi
Prezident Shavkat Mirziyoyev bugun amaliy tashrif bilan Qozog‘iston poytaxtiga keldi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Davlatimiz rahbari matbuot xizmati maʼlumotiga ko‘ra, aeroportda O‘zbekiston Prezidentini Qozog‘iston Bosh vaziri Alixan Smailov va boshqa rasmiy shaxslar kutib oldi.
Bugun Ostonada birinchi «Markaziy Osiyo – Yevropa Ittifoqi» sammiti bo‘lib o‘tadi. Uning kun tartibidan mintaqamiz mamlakatlari va Yevroittifoq o‘rtasidagi siyosiy, savdo-iqtisodiy va madaniy-gumanitar hamkorlikni kengaytirish masalalari o‘rin olgan.

The President of Uzbekistan arrives in Astana
Today, President Shavkat Mirziyoyev has arrived on a working visit to Astana, reports “Dunyo” IA correspondent.
According to the press service of the Head of our state, Prime Minister of Kazakhstan Alikhan Smailov and other officials met the President of Uzbekistan at the airport.
Today, Astana will host the first “Central Asia – European Union” Summit, the agenda of which includes issues of enhancing political, trade, economic, cultural and humanitarian cooperation between the countries of the region and the European Union.