Turkiy davlatlar tashkiloti sammiti yakunlandi
Samarqandda Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida Turkiy davlatlar tashkilotining sammiti bo‘lib o‘tdi.
Davlat rahbarlari kengashi yig‘ilishida O‘zbekiston yetakchisi turkiy dunyoni yanada yaqinlashtirish va ulkan salohiyatini to‘liq ishga solishga qaratilgan muhim taklif va tashabbuslarni ilgari surdi. Sammit yakunida yetakchilar Samarqand deklaratsiyasi va boshqa bir qator hujjatlarni imzoladilar, Registon majmuasida daraxt ekdilar.
Shu bilan Prezident Shavkat Mirziyoyev Samarqandga amaliy safarini yakunlab, Toshkentga qaytib keldi.

Саммит Организации тюркских государств завершился
В Самарканде под председательством Президента Шавката Мирзиёева состоялся саммит Организации тюркских государств.
На заседании Совета глав государств лидер Узбекистана выдвинул важные предложения и инициативы, направленные на дальнейшее сближение и более полное задействование огромного потенциала тюркского мира. По итогам саммита лидеры подписали Самаркандскую декларацию и ряд других документов, посадили деревья в комплексе Регистан.
На этом рабочая поездка Президента Шавката Мирзиёева в Самарканд завершилась, он вернулся в Ташкент.