O‘zbekiston Prezidenti telefon orqali Qozog‘iston Prezidentini umumxalq saylovidagi ishonchli g‘alabasi bilan tabrikladi
Prezident Shavkat Mirziyoyev bugun tongda Qozog‘iston Prezidenti Qasim-Jomart Toqayev bilan telefon orqali muloqot qildi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
Davlatimiz rahbari matbuot xizmati maʼlumotiga ko‘ra, O‘zbekiston Prezidenti Qasim-Jomart Toqayevni Qozog‘iston Prezidenti umumxalq saylovi muvaffaqiyatli o‘tgani va unda ishonchli g‘alaba qozongani bilan samimiy muborakbod etdi.
O‘zbekiston-Qozog‘iston yaxshi qo‘shnichilik, strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini yana-da mustahkamlashning dolzarb masalalari ko‘rib chiqildi.
Bo‘lajak oliy darajadagi uchrashuvlarni tayyorlashga alohida eʼtibor qaratildi.
Savdo, sanoat, energetika, transport va logistika, qishloq xo‘jaligi kabi ustuvor yo‘nalishlarda va iqtisodiyotning boshqa tarmoqlarida amaliy hamkorlikni kengaytirish muhimligi qayd etildi.

Президент Узбекистана по телефону поздравил Президента Казахстана с убедительной победой на всенародных выборах
Сегодня утром состоялся телефонный разговор Президента Шавката Мирзиёева с Президентом Казахстана Касым-Жомартом Токаевым, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
По информации пресс-службы главы нашего государства, Президент Узбекистана искренне поздравил Касым-Жомарта Токаева с успешным проведением всенародных выборов Президента Республики Казахстан и одержанной убедительной победой.
Были рассмотрены актуальные вопросы дальнейшего укрепления узбекско-казахстанских отношений добрососедства, стратегического партнерства и союзничества.
Особое внимание уделено подготовке предстоящих встреч на высшем уровне.
Подчеркнута важность наращивания практического взаимодействия в приоритетных направлениях, таких как торговля, промышленность, энергетика, транспорт и логистика, сельское хозяйство, и в других отраслях экономики.