O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri YEXHT TIV kengashining bo‘lajak yig‘ilishida ishtirok etadi
30 noyabr – 3 dekabr kunlari O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Vladimir Norov boshchiligidagi delegatsiya Yevropada xavfsizlik va hamkorlik tashkiloti (YEXHT) Tashqi ishlar vazirlari kengashining 29-yig‘ilishida ishtirok etish uchun Lodz (Polsha) shahriga tashrif buyuradi, deb xabar qilmoqda “Dunyo” AA muxbiri.
TIV maʼlumotga ko‘ra tadbirda YEXHT doirasidagi o‘zaro hamkorlikning dolzarb masalalari va Tashkilot faoliyatining ayrim jihatlari yuzasidan fikr almashish ko‘zda tutilgan.
Tashrif doirasida O‘zbekiston delegatsiyasi qator ikki va ko‘p tomonlama uchrashuvlar ham o‘tkazadi.

The Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan to attend the upcoming meeting of the OSCE Ministerial Council
On November 30 – December 3, the Uzbekistan delegation led by the Minister of Foreign Affairs Vladimir Norov will visit Lodz, Poland, to attend the 29th meeting of the OSCE Ministerial Council, reports “Dunyo” IA correspondent.
According to Uzbekistan MFA, the meeting participants will exchange views on the current interaction issues within the OSCE and specific aspects of the organization’s activities.