O‘zbekiston TIV rahbari va Misr elchisi tomonlar savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy, turizm, taʼlim, madaniy-gumanitar va boshqa sohalarda qo‘shma loyihalarni amalga oshirish tarafdori ekanini taʼkidladi
O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri vazifasini bajaruvchi Baxtiyor Saidov bugun Misr elchisi Amira Fahmiyni qabul qildi, deb xabar qilmoqda “Dunyo” AA muxbiri.
TIV maʼlumotiga ko‘ra, suhbat chog‘ida barcha sohadagi ko‘p qirrali O‘zbekiston-Misr hamkorligining o‘zaro manfaatli dolzarb masalalari muhokama qilindi.
Ikki mamlakatning BMT, Islom hamkorlik tashkiloti va boshqa xalqaro institutlar doirasidagi munosabatlariga alohida eʼtibor qaratildi.
Tomonlar savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy, turizm, taʼlim, madaniy-gumanitar va boshqa sohalarda qo‘shma loyihalarni amalga oshirish tarafdori ekani taʼkidlandi.

Глава МИД Узбекистана и посол Египта высказались за реализацию совместных проектов в торгово-экономической, инвестиционной, туристической, образовательной, культурно-гуманитарной и других областях
Исполняющий обязанности министра иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов сегодня принял посла Египта Амиру Фахми, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
По информации МИД, в ходе беседы обсуждены актуальные вопросы многопланового узбекско-египетского сотрудничества во всех сферах, представляющих взаимный интерес.
Стороны высказались за реализацию совместных проектов в торгово-экономической, инвестиционной, туристической, образовательной, культурно-гуманитарной и других областях.