O‘zbekiston TIV rahbari Qirg‘iziston elchisini qabul qildi
O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri vazifasini bajaruvchi Baxtiyor Saidov bugun Qirg‘iziston elchisi Musa Jamanbayevni qabul qildi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
TIV maʼlumotiga ko‘ra, do‘stlik, yaxshi qo‘shnichilik va strategik sheriklik tamoyillariga asoslangan O‘zbekiston - Qirg‘iziston munosabatlarining dolzarb masalalari muhokama qilindi.
Ikki mamlakat rahbarlarining uchrashuv va muzokaralari yakunida qabul qilingan qarorlarning ijrosi ko‘rib chiqildi.
Tomonlar oliy va yuqori darajadagi rejalashtirilgan tadbirlarning tashkiliy va mazmuniy jihatlari yuzasidan fikr almashdilar.

Глава МИД Узбекистана принял посла Кыргызстана
Исполняющий обязанности министра иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов сегодня принял посла Кыргызстана Мусу Джаманбаева, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
По информации МИД, обсуждены актуальные вопросы узбекско-кыргызских отношений, основанных на принципах дружбы, добрососедства и стратегического партнерства.
Рассмотрен ход реализации решений, принятых по итогам встреч и переговоров руководителей двух стран.
Стороны обменялись мнениями по организационным и содержательным аспектам запланированных мероприятий на высшем и высоком уровнях.