Jizzaxda oliy ta’lim muassasalari ko‘paymoqda
Bu universitet Rossiyadagi eng qadimiy va keng qamrovli oliy ta’lim muassasalaridan biri. Uning Jizzax filiali o‘tgan yili ish boshladi va bugungi kunda 325 nafar talaba ta’lim olmoqda. Umuman, muassasa 1 ming 88 o‘rinli.
Bu yerda davolash ishi, stomatologiya, farmatsiya, tibbiyot biokimyosi, jurnalistika, iqtisodiyot, geologiya, tilshunoslik, dasturiy muhandislik, axborot tizimlari va texnologiyalari hamda texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish kabi 11 yo‘nalishda mutaxassis tayyorlanadi.
Davlatimiz rahbari muassasa uchun qo‘shimcha bino ajratib, qulayliklarni kengaytirish bo‘yicha ko‘rsatma berdi.

В Джизаке растет число высших учебных заведений
Этот университет является одним из старейших высших учебных заведений России и охватывает большое количество направлений обучения. Его Джизакский филиал открылся в прошлом году и в настоящее время обучает 325 студентов. В целом учреждение рассчитано на 1 тысячу 88 студентов.
Здесь готовят специалистов по 11 таким направлениям, как лечебное дело, стоматология, фармация, медицинская биохимия, журналистика, экономика, геология, лингвистика, программная инженерия, информационные системы и технологии, технологические процессы и автоматизация производства.
Глава нашего государства дал указание выделить учреждению дополнительный корпус и его расширить материально-технические возможности.