Jizzaxda oliy ta’lim muassasalari ko‘paymoqda
Bu universitet Rossiyadagi eng qadimiy va keng qamrovli oliy ta’lim muassasalaridan biri. Uning Jizzax filiali o‘tgan yili ish boshladi va bugungi kunda 325 nafar talaba ta’lim olmoqda. Umuman, muassasa 1 ming 88 o‘rinli.
Bu yerda davolash ishi, stomatologiya, farmatsiya, tibbiyot biokimyosi, jurnalistika, iqtisodiyot, geologiya, tilshunoslik, dasturiy muhandislik, axborot tizimlari va texnologiyalari hamda texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish kabi 11 yo‘nalishda mutaxassis tayyorlanadi.
Davlatimiz rahbari muassasa uchun qo‘shimcha bino ajratib, qulayliklarni kengaytirish bo‘yicha ko‘rsatma berdi.

The number of higher education institutions in Jizzakh grows
The university is one of the oldest higher education institutions in Russia and covers a large number of educational areas. Its Jizzakh branch opened last year and currently educates 325 students. The institution is designed for 1,088 students.
It trains specialists in 11 areas – general medicine, dentistry, pharmacy, medical biochemistry, journalism, economics, geology, linguistics, software engineering, information systems and technologies, technological processes and manufacturing automation.
The Head of state instructed to allocate an additional building to the institution and expand its material and technical capabilities.