O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti davlat tashrifi bilan Xitoyda bo‘ladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Xitoy Xalq Respubloikasi Raisi Si Szinpinning taklifiga binoan 23-25 yanvar kunlari davlat tashrifi bilan ushbu mamlakatda bo‘ladi.
Tashrif dasturiga muvofiq Pekin shahrida oliy darajadagi muzokaralar hamda qator ikki tomonlama uchrashuvlar bo‘lib o‘tadi.
Kun tartibidan O‘zbekiston bilan Xitoy o‘rtasidagi har tomonlama strategik sheriklik munosabatlarini yanada mustahkamlash va keng ko‘lamli amaliy hamkorlikni kengaytirish masalalari o‘rin olgan.
Shuningdek, davlatimiz rahbari Xitoy hududlaridan biriga tashrif buyurib, ushbu mamlakat yetakchi kompaniyalari va bank-moliya institutlari rahbarlari bilan uchrashuv o‘tkazadi.

The President of the Republic of Uzbekistan to pay a state visit to China
At the invitation of the President of the People’s Republic of China Xi Jinping, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev will pay a state visit to this country on January 23-25.
In accordance with the program of the stay in Beijing, high-level talks and several bilateral meetings will take place.
The agenda of the events includes issues of further strengthening comprehensive strategic partnership and enhancing full-scale practical cooperation between Uzbekistan and China.
The President of Uzbekistan will also visit one of the regions of China and meet with the heads of leading Chinese companies and banking and financial institutions.