O‘zbekiston Prezidenti CITIC korporatsiyasi bilan hamkorlikni kengaytirish muhimligini qayd etdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Pekin shahrida Xitoyning CITIC korporatsiyasi rahbari Si Goxua bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Xitoy mulkni boshqarish bo‘yicha xalqaro investitsiya korporatsiyasi moliyaviy xizmatlar ko‘rsatuvchi hamda yirik sanoat va infratuzilma loyihalarini amalga oshiruvchi yetakchi kompaniyadir. Uning aktivlari qariyb 1,5 trillion dollarni tashkil etadi.
Uchrashuvda qo‘shma loyihalar portfelini kengaytirish masalalari ko‘rib chiqildi, bunda asosiy e’tibor mamlakatimiz yo‘l-transport va muhandislik infratuzilmasiga, irrigatsiya tizimlarini modernizatsiya qilishga qaratildi.

Президент Узбекистана отметил важность расширения сотрудничества с корпорацией CITIC
В рамках программы пребывания в городе Пекине Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев провел встречу с главой китайской корпорации CITIC Си Гохуа.
Международная китайская инвестиционная корпорация по управлению имуществом является ведущей компанией, оказывающей финансовые услуги и осуществляющей крупные промышленные и инфраструктурные проекты. Активы CITIC составляют порядка 1,5 триллиона долларов.
На встрече были рассмотрены вопросы расширения портфеля совместных проектов, прежде всего в области дорожно-транспортной и инженерной инфраструктуры, а также модернизации ирригационных систем в нашей стране.