O‘zbekiston Prezidenti Xitoy Eksport-import banki raisi bilan muzokara o‘tkazdi
XXR Eksimbankiga 1994 yilda asos solingan. Aktivlari qiymati 800 milliard dollardan ortiq bo‘lgan bank tashqi savdo va xalqaro iqtisodiy hamkorlikni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha Xitoyning yetakchi moliyaviy institutidir.
Uchrashuvda mamlakatimizdagi qo‘shma loyihalar portfeli 3,5 milliard dollarga yetgani mamnuniyat bilan qayd etildi. Bankning Toshkent shahrida mintaqaviy ofis ochish hamda transport va ijtimoiy infratuzilma, sanoat va xususiy sektorni rivojlantirish bo‘yicha yangi istiqbolli loyihalarni shakllantirish borasidagi rejalari ko‘rib chiqildi.

The President of Uzbekistan meets with the Chairman of the Export-Import Bank of China
The President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received the Chairman of the Export-Import Bank of China Wu Fulin, in Beijing.
China Exim Bank was founded in 1994. Owns assets worth over $800 billion. It is a leading Chinese financial institution in supporting foreign trade and international economic cooperation.
It was noted with satisfaction that the portfolio of joint projects in Uzbekistan has reached $3.5 billion. The bank’s plans to open a regional office in Tashkent city and prepare new promising projects for developing transport and social infrastructure, industry, and the private sector were considered.