O‘zbekiston Prezidenti Pekindan Shenchjenga keldi
Pekin shahridagi tadbirlar dasturi yakunlangach, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev rafiqasi bilan birga Shenchjen shahriga keldi.
Aeroportda oliy martabali mehmonni Guandun muzofotining rasmiy shaxslari kutib oldi.
Ertaga, 25 yanvar kuni davlatimiz rahbari O‘zbekiston-Xitoy investitsiya forumida ishtirok etadi, XXR yetakchi kompaniyalari va moliyaviy tuzilmalari rahbarlari bilan uchrashuvlar o‘tkazadi.
Shenchjen – Xitoyning aholi soni bo‘yicha uchinchi shahri hamda Guandun muzofotidagi maxsus iqtisodiy hududdir. Texnologiyalar, tadqiqotlar, ishlab chiqarish, biznes va iqtisodiyot, turizm va transport borasida global markazlardan biri, konteynerli yuklar bilan ishlash quvvati bo‘yicha dunyodagi to‘rtinchi dengiz portidir.

The President of Uzbekistan arrives from Beijing in Shenzhen
Following the visit to Beijing, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev and his spouse arrived in the city of Shenzhen.
Officials from Guangdong province met the distinguished guest at the airport.
On January 25, the President of Uzbekistan will attend the Uzbekistan – China Investment Forum and hold meetings with the heads of leading companies and financial structures of the People’s Republic of China.
Shenzhen is China’s third most populous city and a special economic zone in Guangdong province. It is a global center for technology, research, manufacturing, business and economics, finance, tourism, and transport, and its seaport is the fourth busiest container port in the world.