O‘zbekiston Prezidenti Pekindan Shenchjenga keldi
Pekin shahridagi tadbirlar dasturi yakunlangach, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev rafiqasi bilan birga Shenchjen shahriga keldi.
Aeroportda oliy martabali mehmonni Guandun muzofotining rasmiy shaxslari kutib oldi.
Ertaga, 25 yanvar kuni davlatimiz rahbari O‘zbekiston-Xitoy investitsiya forumida ishtirok etadi, XXR yetakchi kompaniyalari va moliyaviy tuzilmalari rahbarlari bilan uchrashuvlar o‘tkazadi.
Shenchjen – Xitoyning aholi soni bo‘yicha uchinchi shahri hamda Guandun muzofotidagi maxsus iqtisodiy hududdir. Texnologiyalar, tadqiqotlar, ishlab chiqarish, biznes va iqtisodiyot, turizm va transport borasida global markazlardan biri, konteynerli yuklar bilan ishlash quvvati bo‘yicha dunyodagi to‘rtinchi dengiz portidir.

Президент Узбекистана прибыл из Пекина в Шэньчжэнь
По завершении программы пребывания в городе Пекине Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев вместе с супругой прибыл в город Шэньчжэнь.
В аэропорту высокого гостя встретили официальные лица провинции Гуандун.
Завтра, 25 января глава нашего государства примет участие в узбекско-китайском инвестиционном форуме, проведет встречи с руководителями ведущих компаний и финансовых структур КНР.
Шэньчжэнь – третий по численности населения город Китая и особая экономическая зона в провинции Гуандун. Является глобальным центром технологий, исследований, производства, бизнеса и экономики, финансов, туризма и транспорта, а его морской порт – четвертым по загруженности контейнерным портом в мире.