O‘zbekiston Prezidenti Jizzax viloyatida elektromobillar ishlab chiqarishga start berdi
Ushbu kompaniya zamonaviy innovatsion avtomobillar va yangi avlod akkumulyator batareyalarini ishlab chiqarish sohasida global peshqadamdir.
Tashrif chog‘ida kompaniya yutuqlariga bag‘ishlangan ko‘rgazma, avtomobillar va boshqa turdagi texnikalarning ishlab chiqarilayotgan va istiqbolli modellari, kompaniyaning yangi texnologiyalari va ilg‘or ishlanmalari namoyishi bo‘lib o‘tdi.
Davlatimiz rahbari kompaniya prezidenti Van Chuanfu bilan birga Jizzax viloyatida yiliga 50 ming dona gibrid va elektr avtomobillarni yig‘ish bo‘yicha loyihani ishga tushirishga bag‘ishlangan tantanali marosimda ishtirok etdi.
Prezidentimiz yaqin istiqbolda bozordagi talabdan kelib chiqib modellar qatorini kengaytirish va ishlab chiqarish quvvatini yiliga 300 ming donagacha oshirish zarurligini ko‘rsatib o‘tdi.
Shuningdek, kompaniyaning mamlakatimizda “BYD” elektr avtobuslarini yig‘ishni yo‘lga qo‘yish, ehtiyot qismlarini mahalliylashtirish va muhandislik-servis markazlarini tashkil etish borasidagi rejalari qo‘llab-quvvatlandi.
Tashrif chog‘ida kompaniya O‘zbekistonga 10 minginchi avtomobilini yetkazib berganining ramzi sifatida davlatimiz rahbariga YANGWANG U8 avtomobili hadya qilindi.

The President of Uzbekistan launches the production of electric vehicles in Jizzakh region
As part of the business program of the state visit, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev visited the headquarters and technology center of the leading Chinese company BYD in Shenzhen.
The company is a global leader in manufacturing modern, innovative vehicles and next-generation batteries.
The company’s achievements, a demonstration of produced and promising types of automotive and other equipment, and a new generation of technologies and advanced developments of the company were presented.
The President of Uzbekistan, together with the President of the company, Wang Chuanfu, participated in the launching ceremony of a project for the assembly of hybrid and electric cars in Jizzakh region with a capacity of 50 thousand units per year.
The President noted the need for expanding the model range, considering market demand and increasing production capacity to 300 thousand per year.
The company’s plans to establish the assembly of BYD electric buses in Uzbekistan with the localization of spare parts and the creation of engineering and service centers were also supported.
During the visit, the President of Uzbekistan was given a YANGWANG U8 car as a gift as a sign of the delivery of the company’s 10,000th car to Uzbekistan.