Belarus Respublikasi Prezidentining O‘zbekistonga rasmiy tashrifi yakunlandi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan Belarus Respublikasi Prezidenti Aleksandr Lukashenko rasmiy tashrif bilan mamlakatimizda bo‘ldi.
Belarus Respublikasi Prezidenti Aleksandr Lukashenko bugun yurtiga jo‘nab ketdi. Toshkent xalqaro aeroportida oliy martabali mehmonni O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov va boshqa rasmiylar kuzatib qo‘ydi.
Eslatib o‘tamiz, tashrif dasturiga muvofiq Toshkent shahrida Oliy darajada muzokaralar o‘tkazildi. Unda ikki mamlakat o‘rtasidagi ko‘p qirrali hamkorlikni yanada kengaytirishning amaliy jihatlari ko‘rib chiqildi.
Shuningdek, tashrif doirasida qator tadbirlar tashkil etildi. Xususan, Hukumatlararo komissiya yig‘ilishi, hududlar, rektorlar, tibbiyot xodimlari forumlari muvaffaqiyatli o‘tkazildi.

Официальный визит Президента Республики Беларусь в Узбекистан завершился
Президент Республики Беларусь Александр Лукашенко по приглашению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева находился с официальным визитом в нашей стране.
Сегодня Президент Республики Беларусь Александр Лукашенко отбыл в свою страну. В международном аэропорту Ташкента имени Ислама Каримова высокого гостя проводили Премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Арипов и другие официальные лица.
В рамках программы визита в столице прошли переговоры на высшем уровне. Были рассмотрены практические аспекты дальнейшего расширения многопланового сотрудничества между двумя странами.
Успешно прошли ряд мероприятий, заседание Межправительственной комиссии, форумы регионов, ректоров и медицинских работников.