O'zbekistondan malakali shifokor va hamshiralarni Kuvaytga ishga jalb etish bo'yicha onlayn muzokaralar o'tkazildi
AL-KUVAYT, 17-fevral. /"Dunyo" AA/. Mamlakatimiz elchixona ko'magida O'zbekiston Tashqi mehnat migratsiya agentligi rahbariyati va Kuvaytning «Neocare hospital» va «Kuwait organization for trainings» kompaniyalari ta'sischisi, «Adan Hospital» shifoxonasi jarrohlar bo'limi boshlig'i Muhammad al-Kandari o'rtasida onlayn uchrashuv tashkil etildi, deb xabar qilayapti "Dunyo" AA muxbiri.
Uchrashuvda Kuvayt tibbiyot muassasalaridagi bo'sh ish o'rinlariga O'zbekistondan mutaxassislarni jalb etish va qo'shma loyihalarni amalga oshirish istiqbollari muhokama qilindi.
Kuvayt tomoniga O'zbekiston Tashqi mehnat migratsiya agentligi faoliyati, xorijiy mamlakatlar, xususan arab davlatlarida mavjud ish o'rinlariga o'zbekistonliklarni yuborish bo'yicha yo'lga qo'yilgan hamkorlik to'g'risida ma'lumot berildi.
Muhammad al-Kandari, o'z navbatida, mamlakatimiz shifokor va hamshiralarining salohiyatini yuqori baholadi. Uning aytishicha, ingliz tilini yaxshi bilgan o'zbekistonlik shifokorlar va hamshiralar uchun Kuvayt shifoxonalarida ishlash imkoniyati mavjud.
Onlayn muzokaralar yakunida tomonlar O'zbekiston shifokor va hamshiralarini Kuvaytdagi shifoxonalarda ishlash uchun yuborish to'g'risida bitim loyihasini ishlab chiqish va imzolashga kelishib oldilar

Проведены онлайн-переговоры по привлечению квалифицированных врачей и медсестер из Узбекистана для работы в Кувейте
КУВЕЙТ, 17 февраля. /ИА «Дунё»/ При поддержке Посольства нашей страны организована онлайн-встреча руководства Агентства внешней трудовой миграции Узбекистана с учредителем кувейтских компаний «Neocare Hospital» и «Kuwait organization for trainings», а также с заведующим хирургического отделения «Adan Hospital» Мухаммадом аль-Кандари, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
На встрече были обсуждены перспективы привлечения специалистов из Узбекистана на работу в медицинских учреждениях Кувейта и реализации совместных проектов.
Кувейтская сторона была проинформирована о деятельности Агентства внешней трудовой миграции Узбекистана его сотрудничестве по отправке узбекистанцев на работу в зарубежные страны, особенно в арабские страны.
Мухаммад аль-Кандари высоко оценил потенциал врачей и медсестер нашей страны. Он сообщил, что есть возможность работать в кувейтских больницах для узбекских врачей и медсестер, хорошо знающих английский язык.
По итогам онлайн-переговоров стороны договорились разработать и подписать проект соглашения о направлении узбекских врачей и медсестер для работы в больницах Кувейта.