Kuvaytlik sarmoyadorlar O'zbekistondagi ishtirokini kengaytirishdan manfaatdor
AL-KUVAYT, 18-fevral. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston elchixonasida "Boursa National: Emerging markets consulting" kompaniyasi raisi Saloh Abdulloh Usmon Yusuf al-Usmon bilan uchrashuv tashkil etildi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Muloqot chog'ida Saloh al-Usmon 2021-yilda O'zbekistonda "Boursa National" kompaniyasining filialini ochib, Kuvaytning xususiy kompaniyalariga konsalting xizmatini ko'rsatib kelayotganligini ma'lum qildi. Bundan tashqari, u so'nggi uch yil davomida O'zbekiston mutasaddi vazirliklari bilan qator tadbirlar o'tkazgan.
Kuvayt tomoni, shuningdek, O'zbekiston-Kuvayt munosabatlarini yanada rivojlantirish yo'lida qator tadbirlarni amalga oshirish muhimligini qayd etdi.
Uchrashuv yakunida Kuvaytning "Boursa National: Emerging Markets Consulting" kompaniyasi va O'zbekistondagi konsalting kompaniyalari o'rtasida onlayn muzokaralar o'tkazish rejalashtirildi.

Кувейтские инвесторы заинтересованы в расширении своего присутствия в Узбекистане
ЭЛЬ-КУВЕЙТ, 18 февраля. /ИА «Дунё»/. В Посольстве Узбекистана в Кувейте состоялась встреча с председателем компании «Boursa National: Emerging Markets Consulting» Салахом Абдуллой Усманом Юсуфом аль-Усманом, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
В ходе беседа Салах аль-Усман отметил, что в 2021 году он открыл филиал своей компании в Узбекистане и оказывает консалтинговые услуги частным компаниям Кувейта. Кроме того, за последние три года он провел ряд совместных мероприятий с министерствами Узбекистана.
Кувейтская сторона также отметила растущий интерес обеих сторон к наразвтию сотрудничества и важность реализации ряда мер по дальнейшему развитию узбекско-кувейтских отношений.
По итогам встречи запланировано провести онлайн-переговоры между «Boursa National: Emerging Markets Consulting» и консалтинговыми компаниями Узбекистана.