O'zbekiston TIV rahbari va AQSh elchisi qo'shma tadbirlar jadvalini muhokama qildilar
TOSHKENT, 24-fevral. "Dunyo" AA/. O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov kecha AQSh elchisi Jonatan Xenik bilan uchrashuv o'tkazdi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
«Bugun Tashqi ishlar vazirligida AQShning mamlakatimizdagi Elchisi Jonatan Xenik janoblari bilan uchrashdik, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram kanalida. – Ikki tomonlama munosabatlarimizning muhim mavzulari va qo'shma tadbirlar jadvalini muhokama qildik. O'zbekiston va AQSh o'rtasidagi 2024-yilga mo'ljallangan hamkorlik kun tartibi juda keng qamrovli va jadaldir».

The Foreign Minister of Uzbekistan and the US Ambassador discussed the schedule of joint engagements
TASHKENT, February 24. /"Dunyo" IA/. On February 23, 2024, the Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov met with the US Ambassador Jonathan Henick.
"Glad to meet with the US Ambassador to Uzbekistan H.E. Jonathan Henick today at the Foreign Ministry, – the Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan wrote in his telegram channel. – We discussed the acute topics of bilateral relations and joint engagements. The agenda of Uzbekistan – the US cooperation for 2024 is quite comprehensive and very intense".