Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti hamda Kuvayt Diplomatiya instituti o'rtasida hamkorlik aloqalarini o'rnatish istiqbollari o'rganilmoqda
AL-KUVAYT, 13-may. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston elchisi Ayubxon Yunusov Kuvayt tashqi ishlar vazirining diplomatiya instituti bo'yicha o'rinbosari Nosir as-Subayh bilan uchrashuv o'tkazdi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Suhbat avvalida Shayx Saud an-Nosir as-Sabah nomidagi Kuvayt Diplomatiya instituti faoliyati bilan yaqindan tanishib chiqildi.
Tomonlar O'zbekiston va Kuvayt Tashqi ishlar vazirliklari huzuridagi Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti hamda Kuvayt Diplomatiya instituti o'rtasida hamkorlik bo'yicha anglashuv memorandumini imzolash muhim ekanligini ta’kidladilar. Shu o'rinda, mazkur hujjatning dastlabki loyihasini ingliz tilida ishlab chiqishga kelishib olindi.
Bundan tashqari, Kuvayt Diplomatiya instituti rahbariyati 13-14-may kunlari o'tkaziladigan "O'zbekistonning investitsion, eksport va turizm imkoniyatlari ko'rgazmasi"ga taklif qilindi.

В Эль-Кувейте обсуждены перспективы налаживания сотрудничества между Университетом мировой экономики и дипломатии и Кувейтским институтом дипломатии
ЭЛЬ-КУВЕЙТ, 13 мая. /ИА «Дунё»/. Посол Узбекистана Аюбхан Юнусов провел встречу с заместителем министра иностранных дел Кувейта по Дипломатическому институту Насиром ас-Субайхом, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
В начале беседы кувейтская сторона подробно рассказала о деятельности Дипломатического института имени шейха Сауда ан-Насира ас-Сабаха.
Стороны отметили заинтересованность в подготовке и подписании соответствующего документа о сотрудничестве между Университетом мировой экономики и дипломатии МИД Узбекистана и Кувейтским институтом дипломатии. В ходе встречи было условлено разработать первый проект этого документа на английском языке.
Насир ас-Субайх выразил заинтересованность в возможности организации краткосрочных поездок кувейтских дипломатов в Узбекистан с целью обмена опытом.
Кроме того, руководство Кувейтского института дипломатии было приглашено на предстоящую 13-14 мая Выставку инвестиционных, экспортных и туристических возможностей Узбекистана в городе Эль-Кувейте.