Sergeli tumani hokimligi va Kuvayt kompaniyasi o'rtasida ikkita yirik loyihani amalga oshirish bo'yicha memorandum imzolandi
AL-KUVAYT, 17-may. /"Dunyo" AA/. Joriy yil 13-14-may kunlari Kuvaytda o'tkazilgan O'zbekistonning investitsiyaviy, eksport va turistik salohiyatiga bag'ishlangan ko'rgazma doirasida Toshkent shahri Sergeli tumani hokimi Elbek Shukurov va "Gulf General Trading Co. Ltd." kompaniyasi rahbari Iyad Solih o'rtasida uchrashuv tashkil etildi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Mazkur uchrashuv joriy yil 3-may kuni Toshkentda o'tkazilgan biznes muzokaralarning mantiqiy davomi hisoblanadi.
Kuvaytdagi muzokaralar chog'ida Sergeli tumaniga xorijiy investitsiyalarni jalb qilish va zamonaviy texnologiyalarni olib kelish, shuningdek, farmatsevtika bo'yicha ishlab chiqarishni yo'lga qo'yish hamda "Sergeli Mall" savdo majmuasi loyihasi amalga oshirish bo'yicha takliflar muhokama qilindi.
Investor Iyad Solih tibbiyot, logistika va infratuzilma sohalariga sarmoya kiritishga qiziqish bildirdi. Xususan, Iyad Solih tomonidan Sergeli tumanida joylashgan davlat tibbiyot muassasalarini zamonaviy tibbiyot anjomlari bilan jihozlash, dunyodagi so'nggi texnologiyalar asosida kasallikni erta aniqlash va tashxis qo'yish texnologiyalarini olib kirish bo'yicha rejalarini ma'lum qildi.
Muzokaralar natijasida Toshkent shahri Sergeli tumani hokimligi va "Gulf General Trading Co. Ltd." kompaniyasi o'rtasida zamonaviy tibbiy laboratoriya tashkil etish va reagentlar ishlab chiqaruvchi zavod loyihasini amalga oshirish bo'yicha o'zaro hamkorlik memorandumi imzolandi.

Кувейтская компания построит в Сергелийском районе Ташкента новые социальные и промышленные объекты
ЭЛЬ-КУВЕЙТ, 16 мая. /ИА "Дунё"/. 13-14 мая в рамках проходившей в Кувейте выставки, посвященной инвестиционному, экспортному и туристическому потенциалу Узбекистана, была организована встреча хокима Сергелийского района Ташкента Элбека Шукурова с главой компании «Gulf General Trading Co. Ltd.» Иядом Салихом, сообщает корреспондент ИА "Дунё".
Данная встреча стала логическим продолжением деловых переговоров, состоявшихся в Ташкенте 3 мая.
В ходе нынешней встречи были высказаны предложения по проекту привлечения инвестиций и внедрения современных технологий в Сергелийский район, а также организации фармацевтического производства и строительства торгового комплекса «Sergeli Mall».
В свою очередь, инвестор Ияд Салех выразил заинтересованность в инвестировании в область медицины, логистики и инфраструктуры. В частности, отмечены возможности оснащения государственных медицинских учреждений, расположенных в Сергелийском районе, современным медицинским оборудованием, внедрения технологий раннего выявления и диагностики заболеваний на основе новейших мировых технологий.
Также представители кувейтской компании уделили большое внимание сфере строительства многоэтажных жилых зданий.
По итогам переговоров между хокимиятом Сергелийского района Ташкента и компанией «Gulf General Trading Co. Ltd.» был подписан меморандум о сотрудничестве по проектам создания современной медицинской лаборатории и строительства завода по производству реактивов.