AL-KUVAYT, 23-may. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston elchixonasi ko'magida Toshkent shahar Sergeli tumani hokimi Elbek Shukurov boshchiligidagi delegatsiyaning Kuvaytga tashrifi tashkil etildi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Al-Kuvaytda o'tkazilgan O'zbekistonning investitsiyaviy, eksport va turistik salohiyatiga bag'ishlangan ko'rgazma doirasi bo'lib o'tgan tashrif davomida Kuvaytning 20 dan ortiq kompaniyalari vakillari bilan muzokaralar uyushtirildi.
Jumladan, "Gulf General Trading Co. Ltd." kompaniyasi rahbari Iyad Solih va "Marafie Group" xolding korporatsiyasi boshqaruv kengashi raisi Abdufattah Ma'rafiy bilan Sergeli tumaniga xorijiy investitsiyalarni jalb etish bo'yicha samarali uchrashuvlar o'tkazildi.
Muzokaralar natijasida "Gulf General Trading Co. Ltd." kompaniyasi bilan Sergeli tumanida joylashgan oilaviy poliklinikalarda zamonaviy texnologik laboratoriya tashkil etish loyihasi bo'yicha bitim imzolandi. Shuningdek, "Marafie Group" xolding korporatsiyasi rahbariyati bilan tumanda zamonaviy intensiv bog'dorchilik loyihasini amalga oshirish va va yetishtiriladigan meva hosilini Toshkent shahrida qayta ishlab, tayyor mahsulot sifatida eksport qilishga kelishib olindi.

Кувейтская компания реализует проект современного интенсивного садоводства в Сергелийском районе
ЭЛЬ-КУВЕЙТ, 23 мая. /ИА "Дунё"/. Делегация Сергелийского района города Ташкента во главе с хокимом Эльбеком Шукуровым посетила Кувейт, сообщает корреспондент ИА "Дунё".
В ходе поездки были проведены встречи с представителями более чем 20 кувейтских компаний, принимавших участие в выставке, посвященной инвестиционному, экспортному и туристическому потенциалу Узбекистана.
В частности, проведены переговоры с главой компании «Gulf General Trading Co. Ltd.» Иядом Салихом и председателем Совета директоров холдинговой корпорации «Marafie Group» Абдуфаттахом Марафи о привлечении инвестиций в Сергелийский район Ташкента.
По итогам переговоров подписано соглашение с компанией «Gulf General Trading Co. Ltd.» о проекте создания современной технологической лаборатории в семейных поликлиниках, расположенных в Сергелийском районе.
С холдинговой корпорацией «Marafie Group» был подписан меморандум о реализации современного проекта интенсивного садоводства в Сергелийском районе и поставке в Кувейт фруктов.