"Q8 Press": 21-23-noyabr kunlari O'zbekistonda"Ipak yo'lida turizm – 2024" Toshkent xalqaro turizm yarmarkasi bo'lib o'tadi
AL-KUVAYT, 11-iyul. /"Dunyo" AA/. Kuvaytning "Q8 Press" elektron nashrida bo'lajak "Ipak yo'lida turizm – 2024" Toshkent xalqaro turizm yarmarkasiga bag'ishlangan maqola e'lon qilindi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Maqolada ma'lum qilinishicha, joriy yilning 21-23-noyabr kunlari "Central Asian Expo" xalqaro ko'rgazma majmuasi butun dunyo sayohat ixlosmandlari uchun diqqatga sazovor joyga aylanadi.
"Ipak yo'lida turizm" Toshkent xalqaro turizm yarmarkasi – butun dunyo bo'ylab turizm sohasining yetakchi mutaxassislarini to'playdigan keng ko'lamli tadbirdir. Yarmarkada o'nlab mamlakatlarning sayyohlik imkoniyatlari taqdimotlari, yuzlab mutaxassislarning uchrashuvlari va biznes muzokaralari, shuningdek turizmni rivojlantirishning asosiy masalalari bo'yicha xalqaro konferensiyalar o'tkaziladi", – deyiladi maqolada.
Elektron nashrda ta'kidlanishicha, 1995-yildan beri "BMT Turizm" tomonidan qo'llab-quvvatlanadigan Toshkent xalqaro turizm yarmarkasi jahon sayyohlik taqvimida muhim voqea bo'lib, har yili O'zbekiston poytaxtida o'tkaziladi.
"O'tgan yilgi yarmarkada 8 mingdan ortiq bitimlar imzolanib, turizm sohasi vakillari o'rtasida 20 mingdan ortiq muzokaralar o'tkazildi. Ushbu raqamlar yarmarkaning turizmni rivojlantirish katalizatori sifatidagi ahamiyatidan dalolatdir", – deya qayd etilgan "Q8 Press" tarqatgan maqolada.

«Q8 Press»: В Узбекистане 21-23 ноября состоится Ташкентская международная туристическая ярмарка
ЭЛЬ-КУВЕЙТ, 11 июля. /ИА «Дунё»/. В популярном электронном издании Кувейта «Q8 Press» опубликована статья, посвященная предстоящей Ташкентской международной туристической ярмарке «Туризм на Шёлковом пути», сообщает корреспондент ИА «Дунё».
В статье отмечается, что 21-23 ноября 2024 года Международный выставочный комплекс Central Asian Expo (CAEx) станет центром притяжения для любителей путешествий и профессионалов туристической индустрии со всего мира.
«Ташкентская международная туристическая ярмарка «Туризм на Шёлковом пути» (ТМТЯ) — это масштабное событие, собирающее ведущих специалистов туристической сферы со всего мира. Здесь проходят презентации туристических возможностей десятков стран, встречи и деловые переговоры сотен профессионалов, а также международные конференции по ключевым вопросам развития туризма», – говорится в публикации.
Сообщается, что с 1995 года ТМТЯ стала важным событием в мировом туристическом календаре и ежегодно проходит в столице Узбекистана.
«Прошлогодняя ярмарка ознаменовалась подписанием более 8 тысяч соглашений и проведением свыше 20 тысяч переговоров между представителями туристической индустрии. Впечатляющие цифры, говорящие о значимости ТМТЯ как катализатора развития туризма», – резюмирует «Q8 Press».