Ostonada O'zbekiston Prezidentini rasmiy kutib olish marosimi bo'lib o'tdi
TOSHKENT, 8-avgust. /"Dunyo" AA/. Bugun Ostonadagi Oqo'rda qarorgohida O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyevni rasmiy kutib olish marosimi bo'lib o'tdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Davlatimiz rahbari matbuot xizmati ma'lumotiga ko'ra, Oliy martabali mehmon sharafiga faxriy qorovul saf tortdi. O'zbekiston va Qozog'iston davlat madhiyalari yangradi. Ikki mamlakat yetakchilari faxriy qorovul safi oldidan o'tdilar. Birgalikda suratga tushildi.
Ayni paytda davlat rahbarlarining tor doiradagi muzokaralari bo'lib o'tmoqda. Tomonlar O'zbekiston bilan Qozog'iston o'rtasidagi strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini yana-da rivojlantirish va chuqurlashtirishning dolzarb masalalarini muhokama qilmoqda.

В Астане состоялась церемония официальной встречи Президента Узбекистана
ТАШКЕНТ, 8 августа. /ИА «Дунё»/. Сегодня в резиденции "Акорда" в Астане прошла церемония официальной встречи Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
По информации пресс-службы главы нашего государства, в честь высокого гостя был выстроен почетный караул. Прозвучали государственные гимны Узбекистана и Казахстана. Лидеры двух стран обошли строй почётного караула. Состоялось совместное фотографирование.
В эти минуты проходят переговоры глав государств в узком формате. Стороны обсуждают актуальные вопросы дальнейшего развития и углубления узбекско-казахстанских отношений стратегического партнерства и союзничества.