O'zbekiston tashqi ishlar vaziri tashrif bilan Kuvaytga bordi
TOSHKENT, 13-avgust. /"Dunyo" AA/. Tashrif bilan Al-Kuvaytga borgan O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Kuvayt tashqi ishlar vaziri Abdulla Ali al-Yahyo bilan uchrashdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Kuvayt tashqi ishlar vaziri Abdulla Ali al-Yahyo janoblari bilan uchrashganimizdan mamnunmiz, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram kanalida. – Delegatsiyamiz samimiy qabul qilingani uchun minnatdorlik bildiramiz. Kun tartibimiz keng ko'lamli bo'lib, qator sohalarda O'zbekiston-Kuvayt ikki tomonlama hamkorligini kengaytirishga qaratilgan uchrashuvlarni o'z ichiga oladi".
TIV matbuot kotibining ma'lum qilishicha, tashrif davomida qator ikki tomonlama muzokaralar, yetakchi tadbirkorlar bilan uchrashuvlar va O'zbekiston-Kuvayt biznes-forumida ishtirok etish rejalashtirilgan.

Министр иностранных дел Узбекистана прибыл с визитом в Кувейт
ТАШКЕНТ, 13 августа. /ИА «Дунё»/. Прибывший с визитом в Эль-Кувейт министр иностранных дел Бахтиёр Саидов встретился с министром иностранных дел Кувейта Абдуллой Али Аль-Яхьёй, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
«Очень рады встретиться с министром иностранных дел Кувейта Е.П. Абдуллой Али Аль-Яхьёй, - написал в своем telegram-канале глава МИД Узбекистана. – Благодарны за теплый прием нашей делегации. Повестка обширна и включает в себя ряд встреч, направленных на активизацию узбекско-кувейтского двустороннего сотрудничества по многим направлениям».
По данным пресс-секретаря МИД, в ходе визита в Кувейт запланирован ряд двусторонних переговоров, встречи с ведущими предпринимателями и участие делегации Узбекистана в совместном бизнес-форуме.