O'zbekiston tashqi ishlar vaziri tashrif bilan Kuvaytga bordi
TOSHKENT, 13-avgust. /"Dunyo" AA/. Tashrif bilan Al-Kuvaytga borgan O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Kuvayt tashqi ishlar vaziri Abdulla Ali al-Yahyo bilan uchrashdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Kuvayt tashqi ishlar vaziri Abdulla Ali al-Yahyo janoblari bilan uchrashganimizdan mamnunmiz, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram kanalida. – Delegatsiyamiz samimiy qabul qilingani uchun minnatdorlik bildiramiz. Kun tartibimiz keng ko'lamli bo'lib, qator sohalarda O'zbekiston-Kuvayt ikki tomonlama hamkorligini kengaytirishga qaratilgan uchrashuvlarni o'z ichiga oladi".
TIV matbuot kotibining ma'lum qilishicha, tashrif davomida qator ikki tomonlama muzokaralar, yetakchi tadbirkorlar bilan uchrashuvlar va O'zbekiston-Kuvayt biznes-forumida ishtirok etish rejalashtirilgan.

Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan arrives on a visit to Kuwait
TASHKENT, August 13. /Dunyo IA/. The Minister of Foreign Affairs Bakhtiyor Saidov, who arrived in Kuwait on a visit, met with Kuwait Foreign Minister Abdullah Ali Al-Yahya, reports Dunyo IA correspondent.
"Great pleasure to meet Kuwait Foreign Minister H.E. Abdullah Ali Al-Yahya, – the head of the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan wrote in his telegram channel. – Grateful for the warm welcome of our delegation. The agenda is broad and involves a number of meetings aimed at boosting bilateral cooperation in many directions".
According to the press secretary of the Ministry of Foreign Affairs, a number of bilateral negotiations, meetings with leading entrepreneurs and participation of the delegation of Uzbekistan in a joint business forum are planned during the visit to Kuwait.