O'zbekiston va Kuvayt tashqi ishlar vazirlari o'zaro Anglashuv memorandumini imzoladilar
TOSHKENT, 14-avgust. /"Dunyo" AA/. Tashrif bilan Al-Kuvaytda bo'lib turgan O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Kuvayt tashqi ishlar vaziri Abdulla Ali al-Yahyo bilan muzokara o'tkazdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Hamkasbim, Kuvayt tashqi ishlar vaziri Abdulla Ali al-Yahyo janoblari bilan birgalikda ikki tomonlama kun tartibimizdagi barcha yo'nalishlarni muhokama qildik, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram kanalida. – Shubhasiz, O'zbekiston va Kuvayt o'rtasidagi sheriklikda hali foydalanilmagan ulkan salohiyat mavjud. Iqtisodiy aloqalarni rag'batlantirish, mintaqalarimiz o'rtasidagi bog'liklikni kengaytirish, muntazam almashinuvlarni faollashtirish, o'zaro shartnomaviy-huquqiy asosni kuchaytirish, xalqlarimiz o'rtasidagi munosabatlarni mustahkamlash va kadrlar salohiyatini oshirish ustuvor vazifalarimizdan bo'lib qolmoqda. Shuningdek, ikki davlat Tashqi ishlar vazirliklari o'rtasida diplomatik kadrlar tayyorlash institutlari o'rtasida hamkorlik to'g'risida o'zaro Anglashuv memorandumini imzoladik".
TIV ma'lumotiga ko'ra, tashrif davomida qator ikki tomonlama muzokaralar, yetakchi tadbirkorlar bilan uchrashuvlar va O'zbekiston-Kuvayt biznes-forumida ishtirok etish rejalashtirilgan.

Foreign Ministers of Uzbekistan and Kuwait sign Memorandum of understanding
TASHKENT, August 14. /Dunyo IA/. The Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov, who is on a visit to Kuwait, held talks with Foreign Minister of Kuwait Abdullah Ali Al-Yahya, reports Dunyo IA correspondent.
"Together with my colleague Foreign Minister of Kuwait, H.E. Abdullah Ali Al-Yahya we discussed all the topics on our bilateral agenda, – the head of the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan wrote in his telegram channel. – Undoubtedly, Uzbekistan and Kuwait partnership has big potential yet to be exploited. Facilitating economic relations, increasing connectivity between our regions, boosting exchanges, creating strong legal foundation, enhancing people-to-people ties, strengthening capacity building remain among our priorities. We also signed the Memorandum of understanding between the Foreign Ministries on the Cooperation of Diplomatic Institutes".
According to MFA, a number of bilateral negotiations, meetings with leading entrepreneurs and participation of the delegation of Uzbekistan in a joint business forum are planned during the visit to Kuwait.