O'zbekiston TIV rahbari: Biz mamlakatlarimiz ishbilarmon doiralari o'rtasidagi har qanday o'zaro manfaatli hamkorlikni rivojlantirishga tayyormiz
TOSHKENT, 14-avgust. /"Dunyo" AA /. O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov bugun Al-Kuvayt shahrida O'zbekiston-Kuvayt biznes-forumida ishtirok etdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Bugun Kuvayt Savdo-sanoat palatasi bilan birgalikda ikki davlatdan 200 dan ortiq vakillar qatnashgan O'zbekiston-Kuvayt biznes-forumini o'tkazdik, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. – Keng iqtisodiy islohotlar natijasida yaratilayotgan istiqbolli imkoniyatlarni o'rganish uchun xorijiy kompaniyalarga O'zbekiston eshiklari keng ochiq. Biz mamlakatlarimiz ishbilarmon doiralari o'rtasidagi har qanday o'zaro manfaatli hamkorlikni rivojlantirishga tayyormiz. Ko'rgazmada namoyish etilayotgan mamlakatimizda ishlab chiqarilgan mahsulotlarga katta qiziqish bildirilayotganidan mamnunmiz".

Глава МИД Узбекистана: Готовы содействовать любому взаимовыгодному партнерству между бизнес-сообществами наших двух стран
ТАШКЕНТ, 14 августа. /ИА «Дунё»/. Министр иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов сегодня принял участие в узбекско-кувейтском бизнес-форуме в городе Эль-Кувейте, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
«Сегодня совместно с Торгово-промышленной палатой Кувейта мы провели узбекско-кувейтский Бизнес-форум, собравший более 200 представителей обеих стран, - написал в своем telegram-канале глава МИД Узбекистана. – Ворота Узбекистана широко открыты иностранным компаниям для изучения многообещающих возможностей, созданных масштабными экономическими реформами. Готовы содействовать любому взаимовыгодному партнерству между бизнес-сообществами наших двух стран. Рады видеть живой интерес к продукции нашей страны в ходе выставки отечественных товаров».