O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Kuvayt Arab iqtisodiy rivojlanish jamg'armasi bosh direktori bilan qo'shma loyihalarni amalga oshirish masalalarini muhokama qildi
TOSHKENT, 14-avgust. /"Dunyo" AA /. Tashrif bilan Kuvaytda bo'lib turgan O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Arab iqtisodiy rivojlanish jamg'armasi bosh direktori Valid al-Bahar bilan uchrashdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Kuvayt Arab iqtisodiy rivojlanish jamg'armasi Ko'rfaz arab davlatlari orasida O'zbekistonga birinchilardan bo'lib kirgan, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. – Bosh direktor Valid al-Bahar janoblari bilan uchrashuv chog'ida mamlakatimizda ijtimoiy ahamiyatga molik va infratuzilma loyihalarini birgalikda amalga oshirish masalalarini muhokama qildik"

Министр иностранных дел Узбекистана обсудил с генеральным директором Кувейтского фонда арабского экономического развития вопросы реализации совместных проектов
ТАШКЕНТ, 14 августа. /ИА «Дунё»/. Находящийся с визитом в Кувейте министр иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов встретился с генеральным директором фонда арабского экономического развития Валидом Аль-Бахаром, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
«Кувейтский фонд арабского экономического развития является одним из первопроходцев среди стран Арабского залива, вошедших в Узбекистан, - написал в своем telegram-канале глава МИД Узбекистана. – В ходе встречи с генеральным директором Е.П. Валидом Аль-Бахаром мы обсудили вопросы совместной реализации социально-значимых и инфраструктурных проектов в нашей стране, поддержки совместных проектов».