Quvaytlik mashhur jurnalist va bloger O‘zbekiston bo‘ylab mediakontent tayyorlamoqda
Abdulkarim al-Hindal Samarqand va Buxoro viloyatlarining diqqatga sazovar joylarini ziyorat qilish va 25-26-avgust kunlari bo‘lib o‘tgan XIII “Sharq taronalari” xalqaro musiqa festivalini yoritish uchun mamlakatimizga tashrif buyurdi.
Tashrifdan ko‘zlangan maqsad yurtimizning turizm salohiyati bilan arab davlatlari fuqarolarini yaqindan tanishtirish va bu orqali O‘zbekistonga sayyohlar oqimini oshirish hamda respublikamizning turizm sohasidagi imkoniyatlarini xorijiy OAVda keng targ‘ib qilishga qaratilgan.
Ma’lumot uchun, Abdulkarim al-Hindal Quvaytlik Top-100 ta inflyuyenserlarning peshqadamlaridan bo‘lib, uning ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarini 21 milliondan ortiq obunachi kuzatib boradi.

A well-known Kuwaiti journalist and blogger prepares media content on Uzbekistan
Abdulkarim Alhindal visited Uzbekistan to get acquainted with the sights of the Samarkand and Bukhara regions, as well as to cover the XIII International Music Festival "Sharq Taronalari", which was held on August 25-26.
The purpose of the visit is to familiarize citizens of the Arab states with the tourism potential of our country, thereby increasing the tourist flow to Uzbekistan, as well as widely promoting the possibilities of our republic in the field of tourism in foreign media.
For information, Abdulkarim Alhindal is among the leaders of the Top 100 Kuwaiti influencers, more than 21 million subscribers follow his pages on social networks.