Quvaytlik mashhur jurnalist va bloger O‘zbekiston bo‘ylab mediakontent tayyorlamoqda
Abdulkarim al-Hindal Samarqand va Buxoro viloyatlarining diqqatga sazovar joylarini ziyorat qilish va 25-26-avgust kunlari bo‘lib o‘tgan XIII “Sharq taronalari” xalqaro musiqa festivalini yoritish uchun mamlakatimizga tashrif buyurdi.
Tashrifdan ko‘zlangan maqsad yurtimizning turizm salohiyati bilan arab davlatlari fuqarolarini yaqindan tanishtirish va bu orqali O‘zbekistonga sayyohlar oqimini oshirish hamda respublikamizning turizm sohasidagi imkoniyatlarini xorijiy OAVda keng targ‘ib qilishga qaratilgan.
Ma’lumot uchun, Abdulkarim al-Hindal Quvaytlik Top-100 ta inflyuyenserlarning peshqadamlaridan bo‘lib, uning ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarini 21 milliondan ortiq obunachi kuzatib boradi.

Известный кувейтский журналист и блогер готовит медиаконтент по Узбекистану
Абдулкарим аль-Хиндал посетил Узбекистан для ознакомления с достопримечательностями Самаркандской и Бухарской областей, а также для освещения XIII Международного музыкального фестиваля «Шарқ тароналари», который прошёл 25-26 августа.
Целью визита является ознакомление граждан арабских государств с туристическим потенциалом нашей страны, увеличение тем самым туристического потока в Узбекистан, а также широкое продвижение возможностей нашей республики в сфере туризма в зарубежных СМИ.
К сведению, Абдулкарим аль-Хиндал входит в число лидеров Топ-100 кувейтских инфлюэнсеров, а за его страницами в социальных сетях следят более 21 миллиона подписчиков.