Kuvayt OAV mamlakat biznes vakillari va investorlarining O'zbekistonga safari dasturini e'lon qildi
AL-KUVAYT, 26-sentabr. /"Dunyo" AA/. Kuvaytning ommabop "Times Kuwait" gazetasida va "Q8 Press" elektron nashrida joriy yilning 16-21-oktabr kunlari Toshkent shahri, Farg'ona va Sirdaryo viloyatlarida O'zbekiston–Kuvayt biznes-forumlari bo'lib o'tishi haqidagi turkum maqolalar e'lon qilindi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Nashrlarda ushbu tadbirlarda ishtirok etish uchun Kuvayt ishbilarmonlari va investorlaridan iborat katta delegatsiya O'zbekistonga borishi qayd etilgan.
Ma'lum qilinishicha, biznes-forumlar doirasida O'zbekiston va Kuvayt kompaniyalari o'rtasida qator uchrashuv va muzokaralar o'tkaziladi hamda tegishli shartnomalar imzolanadi.
"Bundan tashqari, Kuvayt biznesi vakillari "Qo'qon" erkin iqtisodiy zonasida bo'ladi, Farg'ona investitsiya va sayyohlik forumining ochilish marosimida ishtirok etadi hamda korxonalar faoliyati bilan tanishadi.

В кувейтских СМИ опубликована программа визита в Узбекистан представителей бизнеса и инвесторов
ЭЛЬ-КУВЕЙТ, 26 сентября. /ИА «Дунё»/. Ведущие кувейтские издания «Times Kuwait» и «Q8 Press» анонсировали проведение узбекско-кувейтских бизнес-форумов в Ташкенте, Ферганской и Сырдарьинской областях 16-21 октября текущего года, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
В публикациях отмечается, что кувейтские бизнесмены и инвесторы посетят Узбекистан для участия этих мероприятиях.
Сообщается, что в рамках бизнес-форумов пройдут встречи между узбекскими и кувейтскими компаниями и будут подписаны соответствующие соглашения.
Кроме того, кувейтские гости посетят Свободную экономическую зону «Коканд» и примут участие в церемонии открытия Ферганского инвестиционно-туристического форума и ознакомятся с деятельностью компаний указанных регионов.