Toshkent va Qo'qon shaharlarida O'zbekiston-Kuvayt biznes-forumi o'tkaziladi
AL-KUVAYT, 14-oktabr. /"Dunyo" AA/. Joriy yilning 15-21-oktabr kunlari Kuvaytning yetakchi ishbilarmon doiralari vakillaridan iborat delegatsiya biznes-missiya bilan O'zbekistonda bo'ladi, deb xabar qilmoqda "Dunyo"AA muxbiri.
Safar davomida Toshkent va Qo'qon shaharlarida O'zbekiston-Kuvayt biznes-forumlari hamda Sirdayoda ikki mamlakat ishbilarmon doiralari vakillari o'rtasida В2В shaklidagi uchrashuvlar bo'lib o'tadi.
O'zbekiston elchixonasi ma'lumotga ko'ra, mazkur iqtisodiy tadbirlarda Kuvayt Tashqi ishlar, Savdo va sanoat vazirliklari, Sanoat bosh qo'mitasi vakillari hamda "Kuwait Invest Company", "KAMCO Invest Co." va "EAPSCO" singari nufuzli kompaniyalar rahbarlari ishtirok etdi.
Biznes-forum davomida Kuvayt tomoni O'zbekistonda iqtisodiyot, savdo-sanoat, qishloq xo'jaligi, turizm va boshqa sohalarda amalga oshirilayotgan islohotlar, xorijiy investorlar uchun yaratilgan qulay muhit bilan yaqindan tanishadilar.

В Ташкенте и Коканде состоится узбекско-кувейтский бизнес-форум
ЭЛЬ-КУВЕЙТ, 14 октября. /ИА «Дунё»/. 15-21 октября состоится визит кувейтских инвесторов и бизнесменов в нашу страну, организованный Посольством Узбекистана, Торгово-промышленной палатой, Советом бизнеса и промышленности, а также хокимиятами Ферганской и Сырдарьинской областей, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
В состав кувейтской бизнес-делегации войдут представители Министерства иностранных дел Кувейта, Министерства торговли и промышленности, Генерального комитета промышленности, а также руководители крупных компаний этой страны, таких как "Kuwait Invest Company", "KAMCO Invest Co." и "EAPSCO".
В ходе пребывания кувейтская делегация примет участие в узбекско-кувейтском бизнес-форуме, который пройдет в городах Ташкенте и Коканде, а также B2B-встречах с предпринимателями Сырдарьи.
Программа визита была разработана на основе предложений Торгово-промышленной палаты Узбекистана, Делового и промышленного совета, хокимиятов Ферганской и Сырдарьинской областей.