AL-KUVAYT, 4-noyabr. /"Dunyo" AA/. Kuvaytning yetakchi "Q8 Press" elektron nashrida "O'zbekiston poytaxtida eng yirik sayyohlik yarmarkasiga qizg'in hozirlik ko'rilmoqda" sarlavhali maqola joylashtirildi, deb xabar qilyapti "Dunyo" AA muxbiri.
Unda joriy yilning 21-23-noyabr kunlari "Markaziy Osiyo Expo Uzbekistan" ko'rgazmalar majmuasida "Ipak yo'lida turizm" Toshkent xalqaro sayyohlik yarmarkasi (TITF) bo'lib o'tishi ma'lum qilingan.
Ta'kidlanishicha, ushbu tadbir milliy va xorijiy sayyohlik kompaniyalari, xalqaro va mahalliy tashkilotlar, mehmonxonalar, aviakompaniyalar assotsiatsiyalari va vakolatxonalari, onlayn bron qilish tizimlari, transport kompaniyalari va boshqa ko'plab kompaniyalar vakillarini jamlagan va birlashtirgan holda O'zbekiston va Markaziy Osiyo mintaqasi turizm sanoati uchun muhim ahamiyatga ega hisoblanadi.
TITF dasturi doirasida konferensiyalar, B2B formatidagi uchrashuvlar, davra suhbatlari, turizm xizmatlari, xalq amaliy san'ati ko'rgazmalari, O'zbekiston hududlarining sayyohlik salohiyati taqdimotlari, gastronomik festivallar va boshqa tadbirlar o'tkaziladi.
Ishtirokchilar uchun ko'rgazma o'z turistik mahsulotlarini namoyish etish va butun dunyo bo'ylab hamkorlar bilan aloqalarni mustahkamlash uchun ajoyib imkoniyat yaratadi.
"TITF 1995-yildan beri "BMT-Turizm" tashkiloti ko'magida o'tkazib kelinmoqda. O'tgan yillar davomida ko'rgazma turli mamlakatlar ekspert va mutaxassislarining e'tiborini o'ziga tortgan holda O'zbekiston turizm industriyasi uchun muhim voqea sifatida o'zini namoyon qildi", – deya qayd etilgan maqolada.

Предстоящая Ташкентская международная туристическая ярмарка в фокусе внимания СМИ Кувейта
ЭЛЬ-КУВЕЙТ, 4 ноября. /ИА "Дунё"/. В ведущем электронном издании Кувейта "Q8 Press" опубликована статья под заголовком "В столице Узбекистана готовится крупнейшая туристическая ярмарка", сообщает корреспондент ИА "Дунё".
Сообщается, что Ташкентская международная туристическая ярмарка (ТМТЯ) пройдет 21-23 ноября в выставочном комплексе «Central Asian Expo Uzbekistan».
Отмечается, что данное мероприятие имеет большое значение для туристической отрасли Узбекистана и Центрально-Азиатского региона, собирая и объединяя представителей национальных и зарубежных туристических компаний, международных и местных организаций, ассоциаций и офисов авиакомпаний, систем онлайн-бронирования, транспортных компаний и многие другие компании.
Согласно информации, в рамках программы будут проведены конференции, встречи В2В, круглые столы, туристические услуги, выставки народного творчества, презентации туристического потенциала регионов Узбекистана, гастрономические фестивали и другие мероприятия.
Автор информирует, что выставка предоставит уникальную возможность продемонстрировать свою туристическую продукцию и укрепить связи с партнерами по всему миру.
"ТМТЯ проводится с 1995 года при поддержке организации ООН-Туризм. За прошедшие годы выставка зарекомендовала себя как важное событие для туристической отрасли Узбекистана, привлекая внимание экспертов и специалистов из разных стран", - резюмирует "Q8 Press".