Kuvayt OAV: 18-19-noyabr kunlari Buxoro va Sirdaryoda Kuvayt-O'zbekiston biznes-forumi bo'lib o'tadi
AL-KUVAYT, 9-noyabr. /"Dunyo" AA/. Kuvaytning "Al-Jarida", "Al-Ray" va "Q8 Press" gazetalarida "Buxoro va Sirdaryoda Kuvayt-O'zbekiston biznes-forumi bo'lib o'tadi" sarlavhali maqolalar chop etildi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
O'zbekistonning Kuvaytdagi elchisi Ayubxon Yunusov intervyusi asosida tayyorlangan maqolalarda joriy yil 18-19-noyabr kunlari Buxoro va Sirdaryo viloyatlarida O'zbekiston-Kuvayt biznes-forumi bo'lib o'tishi ma'lum qilingan.
"Elchi Ayubxon Yunusovning aytishicha, joriy yilning oktyabr oyida bo'lib o'tgan birinchi O'zbekiston-Kuvayt biznes-forumi muvaffaqiyatli o'tkazildi. Navbatdagi forumga ham ko'plab kuvaytlik investorlar qiziqish bildirmoqda. Tashrif davomida O'zbekiston hududlariga, xususan Buxoro va Sirdaryo viloyatlarida yaratilgan biznes muhit bilan hamda madaniy-tarixiy obyektlar bilan tanish imkoniyati mavjud", – deyilgan nashrda.
Maqolalar O'zbekiston diplomatik vakolatxonasi rahbarining qo'yidagi so'zlari bilan yakunlangan: "Siz hech ikkilanmay O'zbekistonga safar qiling. Biz yuqori darajadagi uchrashuvlarni tashkil etishdan tashqari, sanoat va savdo korxonalari, bozorlarga tashriflarni tashkil qilamiz. Shuningdek, ikki davlat ishbilarmonlari o'rtasida B2B shaklidagi muzokaralar uyushtiriladi".

Предстоящий узбекско-кувейтский бизнес-форум в фокусе внимания СМИ Кувейта
ЭЛЬ-КУВЕЙТ, 9 ноября. /ИА "Дунё"/. На страницах кувейтских СМИ опубликована статья о предстоящем Узбекско-кувейтском бизнес-форуме, который пройдет в городе Бухаре и Сырдарьинской области 18-19 ноября, передаёт корреспондент ИА "Дунё".
В частности, в газетах «Ал-Джарида», «Ал-Рай», а также электронном издании «Q8 Press» сообщается, что посол Узбекистана Аюбхан Юнусов объявил о скором начале очередного узбекско-кувейтского бизнес-форума.
"Посол сообщил, что после успешного проведения первого «Узбекско-кувейтского бизнес-форума», состоявшегося в октябре этого года, многие кувейтцы желают посетить некоторые регионы Узбекистана, особенно Бухарскую и Сырдарьинскую области, чтобы ознакомиться с созданной бизнес-средой и культурно-историческими объектами", - пишут авторы.
В заключение кувейтские СМИ сообщают, что помимо проведения встреч с высокопоставленными лицами, стороны посетят промышленные и торговые объекты и проведут B2B-встречи между бизнесменами двух стран.