O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Kuvayt moliya vaziri, iqtisodiy ishlar va investitsiyalar bo'yicha davlat vaziri bilan uchrashdi
TOSHKENT, 21-noyabr. /"Dunyo" AA/. Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov bugun mamlakatimizga tashrif buyurgan Kuvayt moliya vaziri, iqtisodiy ishlar va investitsiyalar bo'yicha davlat vaziri Nura Sulaymon Al-Fassom bilan uchrashdi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Bugun TIVda Kuvayt moliya vaziri, iqtisodiy ishlar va investitsiyalar bo'yicha davlat vaziri Nura Sulaymon Al-Fassom xonimni qutlashdan mamnunmiz, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. – O'zbekiston-Kuvayt iqtisodiy aloqalarini faollashtirish, istiqbolli loyihalarni birgalikda amalga oshirish, yaqin hamkorlikni davom ettirish kabi masalalar yuzasidan atroflicha fikr almashdik".

Министр иностранных дел Узбекистана встретился с министром финансов, государственным министром по экономическим вопросам и инвестициям Кувейта
ТАШКЕНТ, 21 ноября. /ИА «Дунё»/. Министр иностранных дел Бахтиёр Саидов сегодня встретился с прибывшей с визитом в нашу страну министром финансов, государственным министром по экономическим вопросам и инвестициям Кувейта Нурой Сулейман Аль-Фассам, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
«Рады приветствовать Е.П. Нуру Сулейман Аль-Фассам, министра финансов, государственного министра по экономическим вопросам и инвестициям Кувейта, сегодня в Министерстве иностранных дел, – написал в своем telegram-канале глава МИД Узбекистана. – Провели обширный обмен мнениями по вопросам активизации узбекско-кувейтских экономических связей, совместной реализации перспективных проектов, а также продолжения тесного сотрудничества».