O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Kuvayt moliya vaziri, iqtisodiy ishlar va investitsiyalar bo'yicha davlat vaziri bilan uchrashdi
TOSHKENT, 21-noyabr. /"Dunyo" AA/. Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov bugun mamlakatimizga tashrif buyurgan Kuvayt moliya vaziri, iqtisodiy ishlar va investitsiyalar bo'yicha davlat vaziri Nura Sulaymon Al-Fassom bilan uchrashdi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Bugun TIVda Kuvayt moliya vaziri, iqtisodiy ishlar va investitsiyalar bo'yicha davlat vaziri Nura Sulaymon Al-Fassom xonimni qutlashdan mamnunmiz, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. – O'zbekiston-Kuvayt iqtisodiy aloqalarini faollashtirish, istiqbolli loyihalarni birgalikda amalga oshirish, yaqin hamkorlikni davom ettirish kabi masalalar yuzasidan atroflicha fikr almashdik".

Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan meets with the Minister of Finance, Minister of State for Economic Affairs and Investments of Kuwait
TASHKENT, November 21. /Dunyo IA/. The Minister of Foreign Affairs Bakhtiyor Saidov today met with the Minister of Finance, Minister of State for Economic Affairs and Investments of Kuwait Noora Sulaiman Al-Fassam, who arrived in our country on a visit, reports Dunyo IA correspondent.
"Glad to welcome H.E. Noora Sulaiman Al-Fassam, Minister of Finance, Minister of State for Economic Affairs and Investments of Kuwait, today at the Foreign Ministry, – the head of the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan wrote in his telegram channel. – We had an extensive exchange on boosting Uzbekistan-Kuwait economic ties, joint implementation of promising projects, and continuing close collaboration".