O'zbekistonlik tadbirkorlar Kuvaytdagi ko'rgazmada o'z mahsulotlarini muvaffaqiyatli namoyish etib, go'sht va qishloq xo'jaligi mahsulotlarini yetkazib berish bo'yicha shartnomalar imzoladilar
AL-KUVAYT, 17-dekabr. /"Dunyo" AA/. 15-16-dekabr kunlari Kuvaytda bo'lib o'tgan "Kuwait International Agro Food Exhibition" ko'rgazmasida O'zbekiston kompaniyalari o'z mahsulotlari bilan faol ishtirok etdilar, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Jumladan, ko'rgazma doirasida O'zbekiston elchixonasi pavilyonida "JN Distrubition", "Rozmetov", "National Agroforte", "MilMax", "Zomin asali" va boshqa mahalliy ishlab chiqaruvchilarning mahsulotlari namoyish etildi.
Pavilyon mehmonlari O'zbekistonning savdo-iqtisodiy salohiyati, mamlakatimizda yaratilgan investitsiya muhiti, shuningdek, xorijiy investorlar va importerlar uchun taqdim etilayotgan imtiyozlar haqida ma'lumot olish imkoniga ega bo'ldilar.
Ta'kidlash joizki, Kuvayt xalqaro ko'rgazmasi agrosanoat va oziq-ovqat sohalarini o'zida qamrab olgan bo'lib, oziq-ovqat sanoati, sut mahsulotlari, meva, dengiz mahsulotlari, qadoqlash texnologiyalari va boshqa sohalardagi mahsulotlar va texnologiyalarning keng ko'lamdagi namoyishini ta'minladi.
Ko'rgazma doirasida, shuningdek, O'zbekiston va Kuvayt kompaniyalari vakillari o'rtasida uchrashuvlar bo'lib o'tdi, ularda O'zbekistondan Kuvaytga ho'l va quruq mevalar, sabzavotlar, asal va go'sht mahsulotlarini eksport qilish, mahsulotlarni yetkazib berishning transport-logistika yo'llari muhokama qilindi.
Ikki mamlakat tadbirkorlari tomonidan Kuvaytga go'sht va qishloq xo'jaligi mahsulotlarini yetkazib berish bo'yicha savdo shartnomalari imzolandi.

Предприниматели Узбекистана успешно представили свою продукцию на выставке в Кувейте и подписали соглашения о поставках мясной и сельскохозяйственной продукции
ЭЛЬ-КУВЕЙТ, 17 декабря. /ИА "Дунё"/. Узбекские компании представили свою продукцию на Кувейтской международной агропродовольственной выставке ("Kuwait International Agro Food Exhibition"), проходившей в Эль-Кувейте 15-16 декабря, сообщает корреспондент ИА "Дунё".
В частности, в павильоне Узбекистана была представлена продукция таких отечественных производителей, как "JN Distrubition", "Rozmetov", "National Agroforte", "Zomin asali" и другие.
Гости павильона имели возможность ознакомиться с торгово-экономическим потенциалом Узбекистана, информацией о созданной инвестиционной среде, а также льготах для иностранных инвесторов и импортеров.
Стоит отметить, что Кувейтская международная выставка охватывает агропромышленный и пищевой секторы, предоставляя широкий спектр продукции и технологий в пищевой промышленности, молочной продукции, фруктах, морепродуктах, упаковочных технологиях и других областях.
В рамках выставки состоялись встречи между представителями компаний Узбекистана и Кувейта, на которых обсуждались вопросы экспорта свежих и сушеных фруктов, овощей, меда и мясной продукции из Узбекистана в Кувейт, транспортно-логистические аспекты доставки продукции.
По итогам участия в выставке узбекской делегации были подписаны торговые соглашения о поставках в Кувейт мясной и сельскохозяйственной продукции.