O'zbekiston Prezidenti rasmiy tashrif bilan Abu-Dabiga keldi
TOSHKENT, 13-yanvar. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Birlashgan Arab Amirliklari Prezidenti Shayx Muhammad Ol Nahayonning taklifiga binoan bugun rasmiy tashrif bilan BAAga keldi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Davlatimiz rahbari matbuot xizmati ma'lumotiga ko'ra, Abu-Dabi xalqaro aeroportida O'zbekiston yetakchisini BAA Vitse-prezidenti Shayx Mansur Ol Nahayon va boshqa rasmiy shaxslar kutib oldi.
Oliy martabali mehmon sharafiga faxriy qorovul saf tortdi, ikki mamlakat davlat bayroqlari ko'tarildi.
Tashrif dasturiga muvofiq 14-yanvar kuni O'zbekiston Prezidenti "Abu-Dabi barqaror rivojlanish haftaligi" xalqaro sammitida ishtirok etadi.
BAAning yetakchi tashkilotlari, kompaniya va banklari rahbarlari bilan uchrashuvlar ham rejalashtirilgan.

Президент Узбекистана прибыл с официальным визитом в Абу-Даби
ТАШКЕНТ, 13 января. /ИА «Дунё»/. По приглашению Президента Объединенных Арабских Эмиратов Шейха Мухаммада Аль Нахайяна Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев сегодня прибыл в ОАЭ с официальным визитом, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
По информации пресс-службы главы нашего государства, в международном аэропорту города Абу-Даби лидера Узбекистана встретили Вице-президент ОАЭ Шейх Мансур Аль Нахайян и другие официальные лица.
В честь высокого гостя был выстроен почетный караул, подняты государственные флаги двух стран.
В соответствии с программой визита завтра Президент Узбекистана примет участие в международном саммите «Неделя устойчивого развития Абу-Даби».