O'zbekiston, Turkiya va Ozarbayjon TIV rahbarlari do'stlik, hamkorlik va farovonlik rishtalarini chuqurlashtirishga intilishda hamfikr ekanliklarini tasdiqladilar
TOSHKENT, 29-yanvar. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov bugun Anqara shahrida Turkiya va Ozarbayjon tashqi ishlar vazirlari Hakan Fidan va Jeyhun Bayramov bilan uchrashuv o'tkazdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Qadrli hamkasblarim Hakan Fidan janoblari va Jeyhun Bayramov janoblari bilan birgalikda uch tomonlama forumdan oldin bugun Anqara shahrida samarali uchrashuv o'tkazdik, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. – O'zbekiston, Ozarbayjon va Turkiya Tashqi ishlar vazirliklari mamlakatlarimiz o'rtasidagi do'stlik, hamkorlik va farovonlik rishtalarini chuqurlashtirishga intilishda hamfikrdir. Bizning umumiy salohiyatimiz juda katta va yelkama-yelka hamkorlikda kelajak avlodlar uchun cheksiz imkoniyatlar ochadi".

Министры иностранных дел Узбекистана, Турции и Азербайджана подтвердили приверженность углублению дружбы, сотрудничества и общего процветания
ТАШКЕНТ, 29 января. /ИА «Дунё»/. Министр иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов сегодня в городе Анкаре встретился с министрами иностранных дел Турции и Азербайджана Хаканом Фиданом и Жейхуном Байрамовым, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
«Вместе с моими дорогими коллегами Е.П. Хаканом Фиданом и Е.П. Жейхуном Байрамовым мы провели продуктивную встречу в Анкаре сегодня перед трехсторонним форумом, – написал в своемtelegram-канале глава МИД Узбекистана. – Министерства иностранных дел Республики Узбекистан, Республики Азербайджан и Турецкой Республики едины в нашей приверженности углублению дружбы, сотрудничества и общего процветания между нашими народами. Наш потенциал огромен, и, работая рука об руку, мы можем открыть невероятные возможности для будущих поколений».