O'zbekiston, Turkiya va Ozarbayjon TIV rahbarlari do'stlik, hamkorlik va farovonlik rishtalarini chuqurlashtirishga intilishda hamfikr ekanliklarini tasdiqladilar
TOSHKENT, 29-yanvar. /"Dunyo" AA/. O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov bugun Anqara shahrida Turkiya va Ozarbayjon tashqi ishlar vazirlari Hakan Fidan va Jeyhun Bayramov bilan uchrashuv o'tkazdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Qadrli hamkasblarim Hakan Fidan janoblari va Jeyhun Bayramov janoblari bilan birgalikda uch tomonlama forumdan oldin bugun Anqara shahrida samarali uchrashuv o'tkazdik, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. – O'zbekiston, Ozarbayjon va Turkiya Tashqi ishlar vazirliklari mamlakatlarimiz o'rtasidagi do'stlik, hamkorlik va farovonlik rishtalarini chuqurlashtirishga intilishda hamfikrdir. Bizning umumiy salohiyatimiz juda katta va yelkama-yelka hamkorlikda kelajak avlodlar uchun cheksiz imkoniyatlar ochadi".

Ministers of Foreign Affairs of Uzbekistan, Türkiye, and Azerbaijan reaffirmed their commitment to deepening the bonds of friendship, cooperation, and shared prosperity
TASHKENT, January 30. /Dunyo IA/. The Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan, Bakhtiyor Saidov met yesterday in Ankara with the Ministers of Foreign Affairs of Türkiye and Azerbaijan Hakan Fidan and Jeyhun Bayramov, reports Dunyo IA correspondent.
"Together with my dear colleagues H.E. Hakan Fidan and H.E. Jeyhun Bayramov, we had a productive meeting in Ankara today, just ahead of the trilateral forum, – the head of the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan wrote in his telegram channel. – Foreign Ministries of Uzbekistan, Azerbaijan and Turkiye are united in our commitment to deepening the bonds of friendship, cooperation, and shared prosperity between our nations. The potential we hold together is vast, and by working hand in hand, we can unlock incredible opportunities for our people and future generations".