O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti rasmiy tashrif bilan Kuvayt Davlatida bo‘ladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Kuvayt Davlati Amiri Shayx Mish’al as-Sabohning taklifiga binoan 17-18 fevral kunlari rasmiy tashrif bilan ushbu mamlakatda bo‘ladi.
Tashrif dasturiga muvofiq, Al-Kuvayt shahrida oliy darajada ikki tomonlama muzokaralar hamda ushbu mamlakat hukumati a’zolari, yetakchi kompaniyalari va bank-moliya tuzilmalari rahbarlari bilan uchrashuvlar bo‘lib o‘tadi.
Bo‘lajak sammit kun tartibidan O‘zbekiston-Kuvayt do‘stlik va ko‘p qirrali sheriklik munosabatlarini yanada rivojlantirish va mustahkamlash, savdo, innovatsiyalar, investitsiya va moliya, "yashil" energetika, sanoat kooperatsiyasi, qishloq xo‘jaligi, transport va logistika, infratuzilma, shaharsozlik, sog‘liqni saqlash va boshqa ustuvor yo‘nalishlarda hamkorlikni kengaytirish masalalari o‘rin olishi ko‘zda tutilgan.
Madaniy-gumanitar va turizm almashinuvini kengaytirish masalalari ham diqqat markazida bo‘ladi. Bundan tashqari, O‘zbekiston va Kuvayt yetakchilari xalqaro siyosat va mintaqaviy hamkorlikning dolzarb jihatlarini ko‘rib chiqadilar.

The President of the Republic of Uzbekistan to pay an official visit to the State of Kuwait
At the invitation of the Amir of the State of Kuwait, Sheikh Meshal Al Sabah, the President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, will pay an official visit to Kuwait on February 17-18.
According to the visit program, bilateral high-level talks will be held in Kuwait City, along with meetings with the country’s leadership, government officials, and heads of leading Kuwaiti companies and financial institutions.
The agenda of the upcoming summit is expected to include discussions on the further development and deepening of friendship and multifaceted partnership between Uzbekistan and Kuwait. The talks will focus on expanding cooperation in key areas such as trade, innovation, investment and finance, green energy, industrial cooperation, agriculture, transport and logistics, infrastructure, urban development, healthcare, and more.
Enhancing cultural, humanitarian, and tourism exchanges will also be a key focus. Additionally, the leaders of Uzbekistan and Kuwait will discuss pressing issues of international politics and regional cooperation.