O‘zbekiston Prezidenti "Agility Logistics" kompaniyasi raisini qabul qildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Al-Kuvayt shahrida "Agility Logistics" kompaniyasi raisi Xenadi al-Solih bilan uchrashuv o‘tkazdi.
1979 yilda tashkil etilgan transmilliy logistika kompaniyasi bu sohada dunyoning eng yirik korxonalaridan bo‘lib, 70 dan ortiq mamlakatda faoliyat yuritmoqda. Aviatsiya xizmatlari, sanoat omborlari, logistika parklari, xizmatlarni raqamlashtirish kabi yo‘nalishlarda ish olib bormoqda.
Uchrashuvda Ko‘rfaz mamlakatlariga qishloq xo‘jaligi mahsulotlarini samarali yetkazib berish uchun O‘zbekistonda qo‘shma logistika markazini tashkil etish bo‘yicha istiqbolli loyihaga alohida e’tibor qaratildi.

Президент Узбекистана принял председателя компании «Agility Logistics»
В городе Эль-Кувейте состоялась встреча Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с председателем компании «Agility Logistics» Хенади аль-Салех.
Транснациональная логистическая компания, основанная в 1979 году, является одной из крупнейших в мире и осуществляет деятельность в более чем 70 странах мира. Работает в таких направлениях, как авиационные услуги, индустриальные склады, логистические парки, цифровизация услуг.
В ходе встречи особое внимание было уделено перспективному проекту создания совместного логистического центра в Узбекистане для эффективной доставки сельскохозяйственной продукции в страны Залива.