O‘zbekiston Prezidenti "Agility Logistics" kompaniyasi raisini qabul qildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Al-Kuvayt shahrida "Agility Logistics" kompaniyasi raisi Xenadi al-Solih bilan uchrashuv o‘tkazdi.
1979 yilda tashkil etilgan transmilliy logistika kompaniyasi bu sohada dunyoning eng yirik korxonalaridan bo‘lib, 70 dan ortiq mamlakatda faoliyat yuritmoqda. Aviatsiya xizmatlari, sanoat omborlari, logistika parklari, xizmatlarni raqamlashtirish kabi yo‘nalishlarda ish olib bormoqda.
Uchrashuvda Ko‘rfaz mamlakatlariga qishloq xo‘jaligi mahsulotlarini samarali yetkazib berish uchun O‘zbekistonda qo‘shma logistika markazini tashkil etish bo‘yicha istiqbolli loyihaga alohida e’tibor qaratildi.

The President of Uzbekistan receives the Chairperson of Agility
In Kuwait City, the President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, met with the Chairperson of Agility, Henadi Al-Saleh.
Founded in 1979, this multinational logistics company is one of the largest in the world, operating in more than 70 countries. It specializes in aviation services, industrial warehousing, logistics parks, and service digitalization.
At the meeting, special attention was given to a promising project for establishing a joint logistics center in Uzbekistan to ensure the efficient delivery of agricultural products to Gulf countries.