"Al Imtiaz Investment Group" kompaniyasi ijrochi direktori bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Kuvaytga rasmiy tashrifi ishbilarmonlik dasturi davomida "Al Imtiaz Investment Group" kompaniyasi boshqaruvi a’zosi va ijrochi direktori Fuzi Xolid bin Essa bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
"Al Imtiaz Investment Group" guruhi 2005 yilda tashkil etilgan bo‘lib, aktivlarni boshqarish, ko‘chmas mulk, sog‘liqni saqlash, sanoat va moliya sohalariga sarmoya kiritishga ixtisoslashgan.
Kuvayt kompaniyasining oziq-ovqat yetishtirish, farmatsevtika mahsulotlarini ishlab chiqarishni tashkil etish, shuningdek, ko‘chmas mulk ob’ektlarini qurish bo‘yicha tashabbusi qo‘llab-quvvatlandi.

Проведена встреча с исполнительным директором компании «Al Imtiaz Investment Group»
Очередным пунктом деловой программы официального визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Кувейт стала встреча с членом правления и исполнительным директором компании «Al Imtiaz Investment Group» Фузи Холидом бин Эссой.
Группа «Al Imtiaz Investment Group», основанная в 2005 году, занимается управлением активами, специализируется на инвестициях в недвижимость, здравоохранение, промышленность и финансовый сектор.
Поддержана инициатива кувейтской компании по выращиванию продовольственных культур, организации производства фармацевтической продукции, а также строительству объектов недвижимости.