"Kuwait Investment Company" kompaniyasi boshqaruvchi direktori bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev o‘ziga ajratilgan qarorgohda "Kuwait Investment Company" kompaniyasi bosh ijrochi direktori Favoz al-Ahmadni qabul qildi.
Asosiy aksiyadori Kuvayt investitsiya agentligi bo‘lgan kompaniya 1961 yilda tashkil etilgan. Aktivlarni boshqarish, investitsion banking, xususiy biznes loyihalarini qo‘llab-quvvatlash bilan shug‘ullanadi.
Ta’lim, infratuzilma, agrosanoat, sun’iy intellekt texnologiyalarini joriy qilish sohalarida qo‘shma loyihalarni amalga oshirish qo‘llab-quvvatlandi.

A meeting with the CEO of Kuwait Investment Company
The President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, received the Chief Executive Officer of Kuwait Investment Company, Fawaz Al-Ahmad, at his residence.
Founded in 1961, the investment company is primarily owned by the Kuwait Investment Authority and specializes in asset management, investment banking, and support for private sector projects.
Implementing joint projects in education, infrastructure, the agro-industrial sector, and adopting artificial intelligence technologies was supported.