O‘zbekiston Prezidenti "Gulf Care General Trading" kompaniyasi rahbari bilan uchrashdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev o‘ziga ajratilgan qarorgohda "Gulf Care General Trading" kompaniyasi rahbari doktor Iyad as-Solihni qabul qildi.
2001 yilda tashkil etilgan kompaniya Ko‘rfaz mintaqasida tibbiy uskunalarning eng yirik yetkazib beruvchilaridan biri bo‘lib, Kuvaytdagi xususiy tibbiyot muassasalarining keng tarmog‘i egasidir.
Mamlakatimiz yetakchisi kasalliklarni barvaqt aniqlash sohasidagi sheriklik rivojlanib borayotganini mamnuniyat bilan qayd etdi. Kompaniyaning mamlakatimiz hududlarida tibbiy xizmat ko‘rsatish va farmatsevtika mahsulotlarini ishlab chiqarish loyihalarini amalga oshirish borasidagi rejalari qo‘llab-quvvatlandi.

The President of Uzbekistan meets with the Head of Gulf Care General Trading
The President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, received the head of Gulf Care General Trading, Dr. Eyad Al Saleh, at his residence.
Founded in 2001, the company is one of the largest medical equipment suppliers in the Gulf region and owns an extensive network of private healthcare facilities in Kuwait.
The President of Uzbekistan noted with satisfaction the growing partnership in the early detection of diseases. The company’s plans to implement projects in medical services and pharmaceutical production in various regions of Uzbekistan were supported.