Ўзбекистон Президенти Россия ташқи ишлар вазирини қабул қилди
Учрашув аввалида юқори мартабали меҳмон давлатимиз раҳбарига Россия Федерацияси Президенти Владимир Путиннинг саломи ва энг эзгу тилакларини етказди.
Суҳбатда Ўзбекистон-Россия дўстлик, кенг қамровли стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларини олий даражада эришилган келишувларни амалга ошириш нуқтаи назаридан янада мустаҳкамлашнинг долзарб масалалари кўриб чиқилди.
Барча йўналишларда фаол мулоқотлар ва сермаҳсул алмашинувлар олиб борилаётгани мамнуният билан қайд этилди. Товар айирбошлаш ва инвестициялар ҳажми ошмоқда. Ҳудудлар ва етакчи саноат корхоналарининг кооперацияси кучаймоқда. Маданият, санъат, фан, таълим, соғлиқни сақлаш, спорт ва туризм соҳаларидаги ҳамкорлик кенгайиб бормоқда.

The President of Uzbekistan receives the Minister of Foreign Affairs of Russia
The distinguished guest conveyed the sincere greetings and best wishes of the President of the Russian Federation, Vladimir Putin, to the President of Uzbekistan.
During the conversation, the parties discussed key issues related to further strengthening friendship, comprehensive strategic partnership, and alliance between Uzbekistan and Russia, focusing on the practical implementation of high-level agreements.
The active engagement and productive exchanges across all areas were noted with satisfaction. Trade turnover and investment volumes are steadily growing. Cooperation between regions and leading industrial enterprises is strengthening. Interaction is expanding in culture, arts, science, education, healthcare, sports, and tourism.