Ўзбекистон Президенти Россия ташқи ишлар вазирини қабул қилди
Учрашув аввалида юқори мартабали меҳмон давлатимиз раҳбарига Россия Федерацияси Президенти Владимир Путиннинг саломи ва энг эзгу тилакларини етказди.
Суҳбатда Ўзбекистон-Россия дўстлик, кенг қамровли стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларини олий даражада эришилган келишувларни амалга ошириш нуқтаи назаридан янада мустаҳкамлашнинг долзарб масалалари кўриб чиқилди.
Барча йўналишларда фаол мулоқотлар ва сермаҳсул алмашинувлар олиб борилаётгани мамнуният билан қайд этилди. Товар айирбошлаш ва инвестициялар ҳажми ошмоқда. Ҳудудлар ва етакчи саноат корхоналарининг кооперацияси кучаймоқда. Маданият, санъат, фан, таълим, соғлиқни сақлаш, спорт ва туризм соҳаларидаги ҳамкорлик кенгайиб бормоқда.

Президент Узбекистана принял министра иностранных дел России
В начале встречи высокий гость передал главе нашего государства искренние приветствия и наилучшие пожелания Президента Российской Федерации Владимира Путина.
В ходе беседы были рассмотрены актуальные вопросы дальнейшего укрепления узбекско-российских отношений дружбы, всеобъемлющего стратегического партнерства и союзничества в контексте практической реализации договоренностей на высшем уровне.
С удовлетворением отмечены активные контакты и плодотворные обмены по всем направлениям. Растут объемы товарооборота и инвестиций. Усиливается кооперация регионов и ведущих промышленных предприятий. Расширяется взаимодействие в области культуры, искусства, науки, образования, здравоохранения, спорта и туризма.
Состоялся также обмен мнениями по аспектам региональной и международной повестки, представляющим взаимный интерес.