Улар ҳузурида ташриф доирасида имзоланган, жумладан:
- барқарор ривожланиш ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш, шунингдек, маданий меросни сақлаш соҳаларида ҳамкорлик тўғрисида;
- Иқлим жамғармаси ва Италия қишлоқ хўжалиги конфедерацияси билан ҳамкорлик, "Sogesid" ва "Ansaldo" компаниялари билан "яшил" ривожланиш соҳасида ҳамкорлик тўғрисида;
- Тушиа, Пиза ва Турин университетлари билан шериклик тўғрисидаги икки томонлама битимларни алмашиш маросими ҳам ўтказилди.
Шунингдек, расмий ташриф доирасида Италия Миллий тадқиқотлар маркази, "SIMEST" ва "Danieli" компаниялари, Перужа университети ҳамда бошқа ташкилотлар билан қатор ҳужжатлар имзоланди.

Узбекистан и Италия укрепляют стратегическое партнерство
В их присутствии также состоялась церемония обмена подписанными двусторонними соглашениями, в частности:
- о поощрении и взаимной защите инвестиций;
- о сотрудничестве в области критически важного сырья;
- о сотрудничестве в сфере миграции и мобильности;
- о сотрудничестве в сферах устойчивого развития и защиты окружающей среды, а также культурного наследия,
- о взаимодействии с Климатическим фондом и Конфедерацией сельского хозяйства Италии, сотрудничестве в области «зеленого» развития с компаниями «Sogesid» и «Ansaldo»;
- о партнерстве с университетами Тушии, Пизы и Турина.
В рамках официального визита были также подписаны документы с Национальным центром исследований Италии, компаниями «SIMEST» и «Danieli», Университетом Перуджи и другие.