Ўзбекистон Президенти Россия билан энергетика соҳасидаги ўзаро манфаатли ҳамкорликни кенгайтириш муҳимлигини қайд этди
Учрашув аввалида Александр Новак давлатимиз раҳбарига Россия Президенти Владимир Путиннинг саломи ва энг эзгу тилакларини етказди ҳамда форум муваффақиятли ўтаётгани билан табриклади.
Ўтган йил май ойида Ўзбекистонга давлат ташрифи ва олий даражадаги бошқа мулоқотлар давомида эришилган келишувларни амалга ошириш масалалари кўриб чиқилди.
Энергетика соҳасидаги ўзаро манфаатли шерикликни кенгайтириш, нефть-газ тармоғидаги қўшма лойиҳаларни жадаллаштириш, тинч атом соҳасида ҳамкорликни янада ривожлантиришга алоҳида эътибор қаратилди.

The President of Uzbekistan emphasized the importance of expanding mutually beneficial cooperation with Russia in the energy sector
At the beginning of the meeting, Alexander Novak conveyed the greetings and best wishes of the President of Russia, Vladimir Putin, to the President of Uzbekistan and congratulated him on the successful organization of the forum.
Issues related to the practical implementation of the agreements reached during the state visit to Uzbekistan in May of last year and other high-level contacts were discussed.
Special attention was given to expanding mutually beneficial partnerships in the energy sector, accelerating joint oil and gas projects, and developing cooperation in peaceful nuclear energy.