Ўзбекистон Президенти Россия билан энергетика соҳасидаги ўзаро манфаатли ҳамкорликни кенгайтириш муҳимлигини қайд этди
Учрашув аввалида Александр Новак давлатимиз раҳбарига Россия Президенти Владимир Путиннинг саломи ва энг эзгу тилакларини етказди ҳамда форум муваффақиятли ўтаётгани билан табриклади.
Ўтган йил май ойида Ўзбекистонга давлат ташрифи ва олий даражадаги бошқа мулоқотлар давомида эришилган келишувларни амалга ошириш масалалари кўриб чиқилди.
Энергетика соҳасидаги ўзаро манфаатли шерикликни кенгайтириш, нефть-газ тармоғидаги қўшма лойиҳаларни жадаллаштириш, тинч атом соҳасида ҳамкорликни янада ривожлантиришга алоҳида эътибор қаратилди.

Президент Узбекистана отметил важность расширения взаимовыгодного сотрудничества с Россией в сфере энергетики
В начале встречиАлександр Новак передал главе нашего государства приветствия и наилучшие пожелания Президента России Владимира Путина, а также поздравил с успешными проведением форума.
Были рассмотрены вопросы практической реализации договоренностей, достигнутых в ходе государственного визита в Узбекистан в мае прошлого года и других контактов на высшем уровне.
Особое внимание уделено расширению взаимовыгодного партнерства в энергетическом секторе, ускорению совместных нефтегазовых проектов, дальнейшему развитию сотрудничества в области мирного атома.