Ўзбекистон Президенти Ўмон билан савдо-иқтисодий ҳамкорликни кенгайтириш муҳимлигини қайд этди
Учрашув аввалида юқори мартабали меҳмон давлатимиз раҳбарига Ўмон Султони Ҳайсам бин Ториқ Ол Саиднинг самимий саломини етказди.
Амалий ҳамкорликни, энг аввало, савдо-иқтисодиёт ва инвестиция соҳаларида кенгайтириш масалалари кўриб чиқилди.
Турли даражалардаги фаол мулоқотлар мамнуният билан қайд этилди. Форум доирасида Ҳукуматлараро комиссиянинг навбатдаги йиғилиши ва ишбилармон доираларнинг учрашувлари бўлиб ўтади.
Энергетика, геология, озиқ-овқат, тўқимачилик, кимё саноати, транспорт ва логистика, туризм, молия соҳаларида қўшма лойиҳаларни, шу жумладан Ўзбекистон-Ўмон инвестиция компаниясининг фаол кўмагида илгари суриш муҳимлиги қайд этилди.

The President of Uzbekistan emphasizes the importance of expanding trade and economic cooperation with Oman
The distinguished guest conveyed the sincere greetings of Sultan Haitham bin Tariq Al Said of Oman to the President of Uzbekistan.
The discussions focused on expanding practical cooperation, primarily in the trade, economic, and investment spheres.
Active contacts at various levels were noted with satisfaction. Within the framework of the forum, the next meeting of the Intergovernmental Commission and business-to-business meetings will be held.
The importance of advancing joint projects in energy, geology, food processing, textiles, chemical industry, transport and logistics, tourism, and the financial sector was emphasized, including through the active support of the Uzbekistan – Oman Investment Company.