Ўзбекистон Президенти "Euronews" директорлар кенгаши раиси Педро Варгасни қабул қилди
Ушбу етакчи компания билан ҳамкорликни ривожлантириш, жумладан, "Euronews"нинг кенг аудиториясини Ўзбекистоннинг бой маданий-тарихий мероси, мамлакатда рўй бераётган муҳим сиёсий-иқтисодий жараёнлар, шунингдек, унинг инвестицион ва туризм салоҳияти тўғрисида хабардор қилиш масалалари кўриб чиқилди.
Давлатимиз раҳбари қўшма ахборот лойиҳаларини амалга ошириш ва профессионал кадрлар тайёрлаш борасидаги фаол саъй-ҳаракатларни, шунингдек, "Euronews" Тошкент шаҳрида ўз офисини очишни режалаштираётганини олқишлади.
"Euronews Academy" дастури доирасида ўзбекистонлик журналистларни илғор профессионал стандартлар асосида ўқитиш режалари қўллаб-қувватланди.
Барча истиқболли йўналишлар бўйича тизимли ишларни ташкил этиш мақсадида қўшма "йўл харитаси"ни тайёрлашга келишиб олинди.

The President of Uzbekistan receives the Chairman of Euronews Pedro Vargas
Issues of developing cooperation with this leading media company, including efforts to raise awareness among the broad Euronews audience about Uzbekistan’s rich cultural and historical heritage, significant political and economic developments, and its investment and tourism potential, were addressed.
The Head of State welcomed the active efforts to implement joint information projects and train professional personnel, as well as Euronews’ plans to open an office in Tashkent.
Plans were supported to train Uzbekistan journalists according to advanced professional standards under the Euronews Academy program.
To ensure systematic cooperation across all promising areas, an agreement was reached to develop a joint roadmap.